سعدیه حسابی آشپز افغان در لیون. عکس از مهاجر نیوز
سعدیه حسابی آشپز افغان در لیون. عکس از مهاجر نیوز

چهارمین فستیوال سالانه آشپزی مهاجران در ماه اکتوبر ۲۰۲۰ در شهرهای بزرگ فرانسه، برگزار شد. معمولاً این فستیوال در ماه جون و در شهرهای مختلف جهان برگزار می‌گردد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، فستیوال امسال تنها در چند شهر فرانسه برگزار شد. به گفته برگزار کنندگان، این فستیوال کمک به نگرش مثبت به مهاجران، فراهم کردن زمینه ادغام آنان در بخش آشپزی و معرفی فرهنگ غذایی گوناگون را از اهداف اصلی خود می‌شمارد.

سعدیه حسابی، آشپز افغان و مالک رستوران غذای ارسالی کابلیون در لیون، برای بار سوم در فستیوال آشپزی مهاجران در این شهر حضور داشت.

او در این فستیوال که از ۲۲ تا ۲۵ اکتوبر برگزار شد، نمونه‌هایی از غذاهای افغانی از جمله پلو، پکوره، آش، فرنی و بغلاوه را با همکاری فرانسوا، آشپز فرانسوی، در رستوران (Les Mauvaises Herbes) در مرکز شهر لیون به مشتریان عرضه کرد.

سعدیه حسابی در گفتگو با مهاجر نیوز گفت:«در فستیوال آشپزی مهاجران، رستوران‌های هر کشور از جمله فرانسه به آشپزان مهاجر فرصت می‌دهند تا فرهنگ غذایی کشور شان را به نمایش بگذارند. این فستیوال فرصتی است تا طعم و بوی غذاهای مختلف جهان را با هم بیامیزیم. این ترکیب غذایی مختلف باعث غنای فرهنگ غذایی می‌شود.»

 

در همین زمینه