انتقال پناهجویان خورد سال با خانواده های شان از جزایر یونان به میدان هوایی هانوفر آلمان (عکس آرشیف)
انتقال پناهجویان خورد سال با خانواده های شان از جزایر یونان به میدان هوایی هانوفر آلمان (عکس آرشیف)

۸۸ پناهجوی دیگر از اردوگاه های یونان روز پنجشنبه به آلمان انتقال یافتند. این پناهجویان شامل اطفال بیمار و خانوادهای شان اند. دو پناهجوی زیر سن که مادران شان در آلمان اند، نیز شامل این گروه می شوند.

بر اساس اطلاعات وزارت داخله فدرال آلمان، در مجموع ۱۹ کودک بیمار با خانواده های شان به شهر هانوفر آلمان رسیدند. در میان این پناهجویان، دو کودکی دیگر نیز حضور دارند که مادران آن ها در آلمان زندگی می کنند. این دو کودک در چوکات توافقنامه دوبلین، به مادران شان ملحق شدند. از ماه اپریل امسال به این طرف، آلمان در مجموع ۱۵۱۹ نفر را از یونان پذیرفته است. گزارش شده است که ۱۸ خانواده تازه پذیرفته شده شامل ۳۴ بزرگسال و ۵۲ خردسال هستند. همه پناهجویان تازه وارد اکنون در ایالات مختلف آلمان تقسیم می شوند.

حکومت آلمان فدرال در ماه مارچ امسال تصمیم گرفت که ۲۴۳ کودک بیمار و خانواده های شان را به عنوان بخشی از تلاش های مددرسانی اروپا از یونان به این کشور انتقال بدهد. این اقدام اکنون با آمدن گروه ۸۸ نفری که تازه وارد آلمان شده است، تا حد زیادی تکمیل گردید. طبق گفته وزارت داخله آلمان، قرار است سه خانواده دیگر به زودی با پروازهای برنامه ریزی شده به آلمان انتقال یابند.

علاوه بر این، پس از آتش سوزی ویرانگر در اردوگاه پناهجویان موریا، حکومت آلمان تصمیم گرفت که ۱۵۵۳ تن از اعضای خانواده های را که قبلاً توسط حکومت یونان مستحق به دست آوردن حق حفاظت شناخته شده اند، از جزایر یونان بپذیرد. این برنامه هنوز ادامه دارد.

برنامه دیگری که پس از آتش سوزی کمپ موریا در جزیره لیسبوس راه اندازی شده بود، در این میان به پایان رسیده است. این برنامه شامل ۱۵۰ کودک بدون همراه بوده است.

تقسیم پناهجویان در آلمان بر اساس یک برنامه مشترک حکومت فدرال و ایالت های این کشور است. روابط خانوادگی و نیازهای ویژه صحی تازه واردان نیز در این برنامه در نظر گرفته می شود.

 

در همین زمینه