آرشیف: اردوگاه مهاجران در سن دنی، شمال پاریس. عکس از: سولیداریتی میگران ویلسون
آرشیف: اردوگاه مهاجران در سن دنی، شمال پاریس. عکس از: سولیداریتی میگران ویلسون

یک شخص تبعیدی شب گذشته پس از درگیری میان مهاجران در شمال پاریس مجروح شده و پس از مدتی جانش را از دست داد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه یک منبع پلیس گفته است که شب گذشته در اثر درگیری میان مهاجران یک تن کشته شده و دو تن دیگر زخمی گردیدند.

به گفته این منبع اشخاص مجروح به بیمارستان انتقال داده شدند. وضعیت یکی از این افراد وخیم بوده و یک تن دیگر در وضعیت صحی بهتر به سر می برد.

این درگیری در شب های سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ دسامبر در اردوگاه پورت دو لا ویلیت در شمال پاریس صورت گرفت. یکی از مسئولان یک سازمان که نخواست نامش افشا شود، گفت: «تیم های سازمان ما در آنجا برای توزیع کمپل به بی سرپناهان آمده بودند. این مهاجران اکثرا از کشورهای جنوب صحرایی آفریقا هستند. آنها در خیابان می خوابند.»

در همین مورد: صدها مهاجر پس از چندین تظاهرات هنوز هم در خیابان های پاریس می خوابند

لویی باردا هماهنگ کننده سازمان داکتران جهان می گوید:« بازیگران بشردوستانه شاهد افزایش خشونت در میان صدها مهاجر ساکن در پیاده روهای شمال پایتخت هستند. در هفته های اخیر دو تخلیه ناموفق در سن دنی و میدان جمهوری پاریس صورت گرفت. این گونه اقدام های دولت نا امیدی را به بار می آورد.»

او می افزاید: «آنچه معمولاً می بینیم از این بی سرپناهان، بیشتر از آن رنج می کشند. آنها از این وضعیت خسته شده اند و نا امیدی ها بیداد می کند. بنا بین نا امیدی و تنش دیگر حدی باقی نمی ماند.»

در ماه می سال جاری یک مهاجر سنیگالی و یک عاجی در مرکز پذیرش مهاجران در منطقه پاریس کشته شدند. در همین حال جسد یک پناهجو سومالیایی در ماه جنوری در یک اردوگاه مهاجران در شمال شرقی پاریس پیدا شد.


.

 

در همین زمینه

Webpack App