اردوگاه جدید مهاجر در جزیره لیسبوس یونان در ماه سپتامبر. عکس از مهاجرنیوز
اردوگاه جدید مهاجر در جزیره لیسبوس یونان در ماه سپتامبر. عکس از مهاجرنیوز

یک زن مهاجر در اثر غرق شدن قایقی که به ساحل جزیره لیسبوس یونان نزدیک شده بود، روز جمعه در دریای اژه جان خود را از دست داد. در این حادثه دو تن پس از ساعت ها توسط نیرو های دریایی نجات یافتند و به شفاخانه انتقال داده شدند.

یک زن مهاجر سومالیایی روز جمعه ١٨ دسامبر در جزیره لیسبوس یونان درگذشت. نیروهای دریایی یونان به رسانه ها گقتند: این زن سومالیایی به امید رسیدن به اروپا پس از کار افتادن قایق در آب غرق شد.

دو زن دیگر نیز در آن قایق سوار بودند که پس از سقوط قایق مدتی را در آب در جستجوی نجات بودند که توسط نیروهای دریایی یونان نجات داده شدند. بر اساس بیانیه ای مقامات یونان، بیست و چهار مهاجر که همه از کشور سومالی بودند، در آن قایق حضور داشتند.

بر اساس گزارش ها قایق در اوایل روز جمعه به ساحل لیسبوس رسیده بود. مسافران این قایق گفتند که سه زن هنگام عبور از مرز ترکیه، با نزدیک شدن به جزیره لیسبوس در آب افتادند.

بر اساس بیانیه ای نیرو های دریایی یونان، کشتی های نجات و یک هلی کوپتر پس از چند ساعت منطقه را جستجو کردند تا اینکه دو زن زنده را در آب پیدا نمودند. پس از آن این نیروهای دریایی جسد زن سوم را در آب پیدا کردند.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نسبت به این فاجعه جدید در دریای اژه در بیانیه ای واکنش نشان داد. سازمان ملل متحد در امور پناهندگان خواستار ایجاد "گزینه های منظم و امن" برای مهاجران شد تا از ادامه خطر زندگی مردم در دریا جلوگیری شود.

با وجود خطرناک بودن راه برای رسیدن در جزایر یونان، مهاجران تلاش دارند تا خود را به این جزایر به مقصد اروپا برسانند. قایق های این مهاجران از دریای اژه ترکیه به سمت یونان حرکت می کنند. از سوی دیگر شرایط زندگی در جزایر یونان خیلی دشوار است اما مهاجران با وجود این مشکلات و راه پر خطر به سفر مهاجرتی خود ادامه می دهند.

در همین مورد: در کمپ کاراتیپه موش های صحرایی نوزادان را گزیده اند

در آغاز ماه دسامبر یک مهاجر در لیسبوس جانش را از دست داده بود. در ماه سپتامبر نیز سه مهاجر پس از غرق شدن قایق آنها در سواحل کرت غرق شدند.

 

در همین زمینه