یکی از سواحل قبرس
یکی از سواحل قبرس

پولیس قبرس از بازداشت دو شهروند ترکیه در نزدیکی یکی از سواحل کشورش به اتهام قاچاق انسان خبر داد. این دو تن در تاریکی شب گروهی از پناهجویان را از ترکیه به قبرس در خاک اتحادیه اروپا منتقل کرده بودند.

شبکه رادیو و تلویزیون دولتی قبرس "آر آی کی" به نقل از پولیس گزارش داده که ۱۳ پناهجوی غیرقانونی از کشتی این دو شهروند ترکیه پیاده شده اند.

گفته شده که ای دو فرد متهم به قاچاق تلاش کردند با کشتی شان دوباره به آب های ترکیه برگردند، اما یک قایق تیزران پولیس قبرس مانع شان شد و آنها را بازداشت نمود.

پناهجویان به پولیس قبرس گفته اند برای پیمودن این مسیر ۷۰ کیلومتری از ساحل در ترکیه تا ساحل قبرس، هر کدام شان دو هزار یورو به این قاچاقچیان انسان پرداخته اند.

هرازگاهی پناهجویان در گروه های کوچک و به وسیله قایق هایی از ترکیه از مسیر دریایی به قبرس آمده و آنجا درخواست پناهندگی می دهند. پولیس قبرس تلاش می کند این قایق ها را قبل از آنکه به ساحل برسند، متوقف کند.

قبرس کشوری کوچک، جزیره ای برای گردشگران و یک جمهوری با ۱/۲ میلیون جمعیت است. برمبنای آمار پولیس قبرس، سال ۲۰۱۹ دست کم ۱۰ هزار پناهجو از ترکیه به قبرس آمده اند.

حکومت در نیکوسیا پایتخت این کشور اعلام کرده که اردوگاه های مهاجران همواره شلوغ تر می شوند و از اتحادیه اروپا خواهان کمک شده است.

 

در همین زمینه

Webpack App