پناهجویان اخراج شده افغان در کابل/ عکس از آرشیف
پناهجویان اخراج شده افغان در کابل/ عکس از آرشیف

یک هواپیمای حامل گروهی دیگر از پناهجویان رد شده افغان از آلمان در کابل فرود آمد. این پرواز شامل ۲۶ پناهجوی مرد افغان بوده است. از دسمبر سال ۲۰۱۶ تا کنون در ۳۵ پرواز ۹۶۳ پناهجوی افغان از آلمان اخراج شده اند.

بار دیگر یک هواپیمای حامل ۲۶ پناهجوی رد شده افغان از آلمان به کابل رسید. چنانچه مقامات میدان هوایی کابل به خبرگزاری آلمان گفته اند این هواپیما صبح روز چهارشنبه به میدان هوایی کابل فرود آمد.

اخراج پناهجویان افغان از آلمان از ماه مارچ سال گذشته چند ماه به دلیل بحران کرونا متوقف شده بود، اما در ماه دسمبر از سر گرفته شد. آخرین پرواز اخراجی در هفدهم ماه دسمبر صورت گرفت و یک گروه ۳۰ نفری پناهجویان افغان به کابل فرستاده شد.

چنانچه پولیس آلمان تایید کرده است پرواز اخیر پناهجویان اخراج شده از میدان هوایی دوسلدورف انجام شده است. این سی و پنجمین دور اخراج گروهی پناهجویان افغان از آلمان است.

از ماه دسمبر ۲۰۱۶ تا حالا حدود ۹۶۳ پناهجوی رد شده افغان از آلمان اخراج شده اند.

ملل متحد: علی رغم بحران کرونا شمار آوارگان و بیجاشدگان در سراسر جهان افزایش یافته است

اخراج پناهجویان افغان از آلمان همواره بحث برانگیز بوده است. پیش از این سازمان حامی پناهجویان «پروازول» خواستار توقف پرواز اخراجی پناهجویان افغان شده بود.

گونتر بورکهارت، مدیر اجرایی این سازمان گفته بود: «پروازول خواستار توقف اخراج و بررسی تصامیم [اداره مهاجرت] توسط محاکم و عرصه سیاست است.»

بورکهارت گفته بود که مکان‌های امن بدیل داخلی برای این پناهجویان در شهرهای بزرگ افغانستان که از سوی مقامات ادعا می‌شود، دیگر وجود ندارد.

 با وجود تداوم گفتگوهای صلح میان نمایندگان حکومت افغانستان و نمایندگان طالبان در دوحه پایتخت قطر، خشونت ها در این کشور ادامه دارد.

 بنا بر گزارش ها در ده سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار تن از مردم ملکی در نتیجه خشونت ها در افغانستان کشته و یا زخمی شده اند. این کشور در بحران کرونا نیز به دلیل ضعیف بودن اقتصاد و ضعف در سیستم صحی همچنان به شدت متاثر شده است.

(dpa) pa/af

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه