آرشیف: صفی از کامیون‌ها در نزدیک ورودی تونل زیردریایی مانش میان فرانسه و انگلستان. عکس از رویترز
آرشیف: صفی از کامیون‌ها در نزدیک ورودی تونل زیردریایی مانش میان فرانسه و انگلستان. عکس از رویترز

شش مهاجر افغان در یک کامیون در بزرگراه منطقه ژورا در شرق فرانسه پیدا شدند. به گفته پلیس آنها پس از بیرون شدن از کامیون از سرما و گرسنگی شدید رنج می بردند.

به گفته دادستانی شهر لونس لو سونیی به روز چهارشنبه ١٣جنوری شش مهاجر افغان در یک کامیون در بزرگراه منطقه ژورا درشرق فرانسه پیدا شدند. بدن آنها در اثر سرما و گرسنگی شدید آسیب دیده است. این مهاجران بین ١٣ تا ١٧ سال دارند.

دادستان این شهر لیونل پاسکال به رسانه ها گفت:«این جوانان افغان با اراده خود در این کامیون ها سوار شدند و توسط افرادی که احتمالاً به شبکه های جنایی تعلق دارند رهنمایی شده اند.»

رانندگان کامیون که از پنهان شدن این مهاجران خبر نداشتند پس از شیدن صدا ها در کامیون به روز سه شنبه در شاهراه منطقه ژورا، پلیس را مطلع ساختند.

آقای لیونل پاسکال همچنان گفت: « بدن این شش مهاجر در اثر سرما شدیدا متاثر شده است. از سوی دیگر آنها دچار سو تغذیه شده اند.» به گفته این دادستان چهار تن از این مهاجران به شفاخانه منتقل گردیدند.

سال گذشته امدادگران در شمال فرانسه شش مهاجر را در یک کامیون پیدا کردند. چند روز پس از آن پلیس ۲۰ مهاجر دیگر را در همان منطقه در کامیونی پیدا نمود.

فرانسوا ژمن در سال ٢٠١٩ در مصاحبه ای با مهاجرنیوز گفته بود: «کامیون ها وسیله حمل و نقل است که به طور منظم و مکرر توسط مهاجران و قاچاقبران برای رسیدن به مقصد مورد استفاده قرار می گیرند.» به گفته او قاچاقبران و شبکه های انتقال غیر قانونی مهاجران با کامیون ها کار می کنند.

 

در همین زمینه