از آغاز سال ۲۰۲۱، بیشتر از ۲۰۰ مهاجر توانسته‌اند از کانال مانش عبور کنند و خود را به انگلستان برسانند. عکس آرشیف از ایماگو
از آغاز سال ۲۰۲۱، بیشتر از ۲۰۰ مهاجر توانسته‌اند از کانال مانش عبور کنند و خود را به انگلستان برسانند. عکس آرشیف از ایماگو

محافظان ساحلی انگلستان ۳۶ مهاجر را از آب‌های ساحلی این کشور در کانال مانش نجات دادند. این مهاجران به دوور انتقال داده شدند. همزمان نیروهای فرانسوی نیز ۲۷ مهاجر را از کانال مانش نجات داده و به فرانسه برگرداندند.

با وجود سردی هوا، تلاش‌های غیرقانونی مهاجران در شمال فرانسه برای رفتن به انگلستان ادامه دارد. روز شنبه ۱۶ جنوری چندین کشتی کوچک حامل مهاجران توسط محافظان ساحلی انگلستان و فرانسه در کانال مانش مجات داده شدند.

به گفته وزارت داخله انگلستان، ۳۶ مهاجر که در دو کشتی کوچک سوار بودند در آب‌های انگلستان ردیابی و سپس به منطقه دوور در انگلستان انتقال داده شدند.

سیمون جونز، گزارشگر بی بی سی در تویتی گفته است که محافظان ساحلی فرانسه نیز ۲۷ مهاجر را از مانش نجات داده و به فرانسه برگردانده‌اند.


فرمانداری دریایی مانش و دریای شمال فرانسه روز شنبه تنها از نجات ۱۰ مهاجر در آب‌های گراولین خبر داده است. این مهاجران بعد از انتقال به دنکرک به پولیس مرزی تحویل داده شدند.


روزنامه دیلی میل از قول وزارت داخله بریتانیا گفته است که از آغاز سال ۲۰۲۱، بیشتر از ۲۰۰ مهاجر توانسته‌اند از کانال مانش عبور کنند و خود را به انگلستان برسانند.

در سال گذشته حدود ۹۵۰۰ مهاجر برای رفتن به انگلستان تلاش کرده یا خود را به این کشور رسانده‌اند.

در همین باره: کانال مانش: بیش از ۱۵۰ مهاجر وارد انگلستان شدند؛ نجات ۲۴ مهاجر از آب‌های فرانسه

 

در همین زمینه