۲۱ دسمبر سال ۲۰۲۰، کشتی «اوشین وایکینگ» برای رفتن به بحر و از سرگیری عملیات جستجو و نجات آماده است /ANSA/عکس از وب سایت: https://media.sosmediterranee.org
۲۱ دسمبر سال ۲۰۲۰، کشتی «اوشین وایکینگ» برای رفتن به بحر و از سرگیری عملیات جستجو و نجات آماده است /ANSA/عکس از وب سایت: https://media.sosmediterranee.org

کشتی نجات «اوشین وایکینگ» می تواند حدود ۳۷۰ مهاجر را که در برابر ساحل لیبیا نجات داده شده اند به جزیره سیسیلی انتقال دهد. این کشتی حدود پنج و نیم ماه اجازه فعالیت نداشت. گارد ساحلی ایتالیا دلیل آن را «نقص های امنیتی» اعلام کرده بود.

سازمان غیردولتی «اس او اس مدیترانه» روز یکشنبه در شبکه اجتماعی تویتر اعلام کرد: «(با شنیدن این خبر) امشب باری از دوش ما برداشته شد».

این سازمان در ادامه گفت که مقام های دولتی شهر اگوستا در جزیره سیسیلی را به عنوان یک بندر امن برای مهاجران در این کشتی تعیین کرده اند. «اوشین وایکینگ» دوشنبه صبح به آن جا خواهد رسید. گارد ساحلی ایتالیا این خبر را تا به حال تایید نکرده است.

«اوشین وایکینگ» از روز پنجشنبه به این طرف ۳۷۴ پناهجو را که از کشورهای جنوب صحرا هستند، با خود دارد که ۱۶۵ تن از آن ها مهاجران زیر سن هستند.

این سازمان غیردولتی نخست از گارد ساحلی لیبیا خواست که مهاجران را به مکان امنی انتقال دهد. پس از آن که لیبیا واکنش نشان نداد، سازمان «اس او اس مدیترانه» از دو کشور مالتا و ایتالیا که نزدیک ترین کشورها در آن منطقه هستند، کمک خواست.

«اوشین وایکینگ» به تاریخ ۱۱ جنوری پس از پنج و نیم ماه وقفه دوباره فعالیتش را آغاز کرد. این کشتی از مارسی به سوی بخش مرکزی بحیره مدیترانه به راه افتاد.

در ادامه پیام تویتری «اس او اس مدیترانه» آمده است، در حال حاضر هیچ کشتی غیرنظامی دیگری در بخش مرکزی بحیره مدیترانه برای کمک به مهاجرانی که در خطر هستند، وجود ندارد و «به همین خاطر این که ما فعالیت مان را از سر گرفته ایم، بسیار اهمیت دارد».

در ماه جولای گارد ساحلی ایتالیا کشتی «اوشین وایکینگ» را در بندر پورتو امپیدوکله که در سیسیلی قرار دارد، توقیف کرد و دلیل آن را نقص های امنیتی اعلام کرد». اما «اس او اس مدیترانه» از این اقدام به عنوان «آزار و اذیت مسئولان» یاد کرد. سپس مقام های مسئول در ماه دسمبر به این کشتی اجازه دادند که فعالیتش را از سر بگیرد.

طبق اطلاعات سازمان غیردولتی «اس او اس مدیترانه» به این منظور سرمایه گذاری های «پرهزینه» در قایق ها و واسکت های نجات لازم بوده است.

طبق اطلاعات رسمی در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۲۰۰ تن طی تلاش برای عبور از بحیره مدیترانه و رسیدن به اروپا جان باختند. اما کارشناسان ارقام واقعی را بسیار بالاتر حدس می زنند.

 

در همین زمینه