شماری از مهاجران در صحن اردوگاه در بلازوج در نزدیکی شهر سارایوو در بوسنیا-هرزگوینا
 Photo: ARCHIVE/EPA/FEHIM DEMIR
شماری از مهاجران در صحن اردوگاه در بلازوج در نزدیکی شهر سارایوو در بوسنیا-هرزگوینا Photo: ARCHIVE/EPA/FEHIM DEMIR

پولیس بوسنیا اعلام کرد که هفده مهاجر را در پیوند به سازماندهی یک اعتراض خشونت آمیز دستگیر کرده اند. یک در گیری میان مهاجران پس از تنش لفظی میان دو مهاجر، روی مسایل دینی و قومی آغاز شده بود.

بر بنیاد گزارش رسانه‌های محلی، ۱۷ مهاجر بازداشت شده متهم اند که خشونت را در یک درگیری دامن زده اند. در یک رویارویی که هفته گذشته در یک اقامتگاه در منطقه بلازوج در نزدیکی شهر سارایوو، پایتخت بوسنیا رخ داد، دو افسر پولیس به شمول یک مقام سازمان بین المللی مهاجرت (آی او ام) زخمی شدند. در این درگیری شماری از وسایط نقلیه پولیس نیز آسیب دیدند. بخش‌هایی از یک اردوگاه که بیش از ۳۰۰۰ مهاجر را در خود جا داده است به گونه جدی ویران شده است.

بر بنیاد گزارش ها، این درگیری که در آن حدود ۲۰۰۰ نفر دخیل بودند، پس از یک گفتگو میان دو مهاجر روی مسایل دینی و قومی آغاز شد.

یک روزنامه موسوم به (Dnevi Avaz) در سارایوو، در ۲۳ جنوری امسال گزارش داد که شهروندان بوسنیا نسبت به امنیت خود و نابسامانی های امنیتی روز افزون، ابراز نگرانی کرده اند. ساکنان بخش های مختلف این کشور گفته اند، آنان دیگر نمی‌توانند که سرقت‌ها، تجاوزها، ارعاب و خشونت‌های مهاجران را تحمل کنند و به همین دلیل شهروندان بوسنیا مجبور شده اند که گشت زنی های شبانه را سازمان‌دهی کنند.

بسیاری مهاجران و پناهجویان بود و باش در کمپ‌ها را نمی‌پذیرند و تردد آزادانه را به امید اینکه بتوانند از مرز میان بوسنیا و کرواسیا عبور کنند، ترجیح می‌دهند.

 

در همین زمینه