رقم مهاجران ثبت شده در آلمان، در سال ۲۰۲۰ کاهش چشمگیر داشته است
رقم مهاجران ثبت شده در آلمان، در سال ۲۰۲۰ کاهش چشمگیر داشته است

میزان مهاجران پذیرفته شده در آلمان کمتر از سقف تعیین شده است که "ائتلاف بزرگ" روی آن توافق کرده بود. این کاهش با انتقاد تند حزب چپ‌های آلمان مواجه شده است.

رسانه آلمانی "نویه اوسنابروکه" به قول از وزارت داخله فدرال این کشور گزارش داده است که در سال ۲۰۲۰، كمتر از ۶۷ هزار و ۵۰۰ مهاجر ثبت شده است. این آمار نشان می‌دهد که موارد ثبت شده در سال گذشته، ۳۰ درصد سقف تعیین شده می‌باشد که ائتلاف بزرگ (احزاب سوسیال دموکرات آلمان، اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن) روی آن توافق کرده بودند.

در سال ۲۰۱۸، زمانی که این ائتلاف بزرگ در مورد سقف نهایی برای پذیرش مهاجران تصمیم گرفت، هنوز حدود ۱۵۹ هزار پناهجو در آلمان ثبت شده بودند و این رقم در سال ۲۰۱۹ به حدود ۹۵ هزار نفر رسید. در گزارش این رسانه آلمانی، دلیل کاهش در رقم یادشده در سال گذشته، همه گیری ویروس کرونا عنوان شده است.

فراکسیون حزب چپ های آلمان می‌گوید که این روند نزولی از دیر زمان محسوس بوده است.

اولا یلپکه سخنگوی سیاست داخلی گروه پارلمانی حزب چپ های آلمان به این باور است که "قانون متکبرانه" هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان که سقف نهایی پذیرش مهاجران را تعیین می‌کند، به سطح یک سوم رسیده است. او در ادامه گفته است که "این خبر شرم آور است زیرا تعداد پناهجویان در سراسر جهان همچنان در حال افزایش است."

 در سال ۲۰۱۸ ائتلاف بزرگ احزاب سوسیال دموکرات (اس پی دی)، دموکرات مسیحی (سی اس یو) و سوسیال مسیحی (سی اس یو) در توافقنامه ائتلاف در مورد سطح نهایی پذیرش مهاجران در آلمان توافق کردند. بر این اساس سالانه نباید بیش از ۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار مهاجر به آلمان بیایند.

 

در همین زمینه