نیروهای حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا متهم به پس فرستادن اجباری پناهجویان در مرزها می‌باشند
Photo: picture-alliance/dpa/Christian Charisius
نیروهای حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا متهم به پس فرستادن اجباری پناهجویان در مرزها می‌باشند Photo: picture-alliance/dpa/Christian Charisius

معاون رئیس پارلمان فدرال آلمان خواهان بیرون شدن نیروهای پولیس این کشور در صورت لزوم از آژانس حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا شده است. این آژانس متهم است که پناهجویان را در مرزها به گونه اجباری به عقب رانده اند.

کلاودیا روت، معاون رئیس پارلمان فدرال آلمان (بوندستاگ) در موضع‌گیری های اخیرش، ماموریت آژانس حفاظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا را زیر سوال برده است. او گفته است که در صورت لزوم، نیروهای پولیس آلمان از این آژانس بیرون شوند.

خانم روت که عضو حزب سبزهای آلمان است علاوه نمود "یک آژانس اتحادیه اروپا که به صورت غیرقانونی مهاجران را عقب می‌راند، آشکارا حقوق بین الملل و حقوق بشر را نقض می‌کند، به طور مخفیانه با لابی گرهای اسلحه و تسلیحات همکاری می‌کند و فراتر از کنترول دموکراتیک پارلمان اروپا و پارلمان کشورهای عضو عمل می‌نماید، ارزش های ما را از بین می‌برد و کاملاً غیر قابل قبول است. بنابر این در صورت لزوم افسران پولیس آلمان باید از فرانتکس خارج شوند."

روت همچنین گفته است، این مواردی اند که در ساحه کار هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال آلمان قرار دارند. او افزود، زیهوفر باید "بررسی همه جانبه همه اقدامات غیرقانونی" را درخواست کند و سپس به آن واکنش نشان دهد. روت علاوه کرد: «ما به تجدید کامل در ساختار فرانتکس با کنترول دموکراتیک تضمین شده و موثر نیاز داریم.»

فرانتکس در حال حاضرتحت فشار چندین مورد رسوایی احتمالی قرار گرفته است. از جمله این موارد می‌توان از نقض حقوق اساسی پناهجویان، زورگویی و مشکلات گسترده در بازسازی کارکنان آن نام برد. این نهاد همچنان متهم است که در بین ماه های مارچ و آگست سال ۲۰۲۰، در چندین مورد مانع ورود پناهجویان به اروپا شده است.

 

در همین زمینه