یک مرد راستگرای آلمانی در شهر هاناو آلمان دست کم ۹ فرد دارای پیشینه مهاجرت را به تاریخ ۱۹ فبروری ۲۰۲۰ به قتل رساند
یک مرد راستگرای آلمانی در شهر هاناو آلمان دست کم ۹ فرد دارای پیشینه مهاجرت را به تاریخ ۱۹ فبروری ۲۰۲۰ به قتل رساند

مسئول امور ادغام پناهجویان در حکومت فدرال آلمان خواهان مبارزه جدی در برابر خشونت هایی است که توسط راستگرایان افراطی انجام می شوند. یک سال پیش، در یک حمله با انگیزه افراط گرایانه ۹ تن در شهر هاناو آلمان کشته شدند.

به تاریخ ۱۹ فبروری سال گذشته، یک تروریست راستگرای افراطی در شهر هاناو آلمان در دو قلیان‌خانه بر مردم شلیک کرد و ۹ تن با پس‌زمینه مهاجرت را به قتل رساند. او سپس به خانه رفته و مادر خود را نیز به قتل رساند. حالا در آستانه یادبود از این حادثه، آنیته ویدمن-ماوتس، مسئول امور ادغام پناهجویان در حکومت فدرال آلمان در گفتگو با گروه رسانه‌یی "فونکه" می‌گوید که "قتل های نژادپرستانه هاناو، ما را ملزم می‌کند تا کارهای بیشتر انجام شوند."

خانم ویدمن-ماوتس تاکید کرد که حکومت فدرال آلمان مبارزه در برابر نژادپرستی را با روی دست گرفتن اقدامات خاص پیشگیرانه، پیگرد قانونی [مرتکبان آن] و مشورت‌دهی برای آسیب دیدگان چنین حملات گسترش می‌دهد. او علاوه کرد که "در عین زمان از هر شخص تقاضا می‌شود که [در برابر این چالش] موقفگیری واضح کند و صدای خود را در برابر نفرت و خشونت بلند کند."

این مقام حکومت فدرال آلمان در همکاری مشترک با مرکز فدرال برای آموزش سیاسی از بنیادی که با هشتگ "صدای من در برابر نفرت" (#MeineStimmeGegenHass) معرفی شده، حمایت می کند. در نظر است که این بنیاد کارهایی را به منظور یادبود از قربانیان خشونت های راستگرایی افراطی انجام دهد.

هم زمان با سالروز حمله تروریستی در شهر هاناو، بنیاد نامبرده کمپاینی را در سراسر آلمان روی دست گرفته است.

حکومت فدرال آلمان می‌گوید که با روی دست گیری این ابتکار با اعلانات از طریق تلویزیون، نصب پوستر و اشتهارات از همه می‌خواهند که در برابر تحریکات افراط گرایان و نژادپرستانه راست گرایان موضع گیری کنند. بیش از ۵۰ شخصیت مطرح از جمله ایریس بیربن بازیگر، ماکس رابه موسیقی دان و یوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودی ها در آلمان از این کارزار حمایت می‌کنند.

در اولین سالروز حمله تروریستی سال گذشته در شهر هاناو آلمان، در نظر است که مراسم یادبود با حضور فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور این کشور برگزار شود. 

 

در همین زمینه