عکس از آرشیف/ پولیس جمهوری چک ۴۸ مهاجر را در شاهراه (D2) از یک لاری باربری پیدا کرد
Photo: CTK Photo/Vaclav Salek)
عکس از آرشیف/ پولیس جمهوری چک ۴۸ مهاجر را در شاهراه (D2) از یک لاری باربری پیدا کرد Photo: CTK Photo/Vaclav Salek)

پولیس جمهوری چک با استفاده از دستگاهی که ضربان قلب انسان را تشخیص می‌کند، در تلاش پیدا نمودن مهاجران و پناهجویان پنهان شده در لاری های باربری می‌باشد.

مقام های جمهوری چک از گسترش ماموریت کنترول و بازرسی وسایط نقلیه باربری در مرز مشترک با سلواکیا خبر داده اند. سخنگوی پولیس جمهوری چک در مصاحبه با خبرگزاری آلمان گفته است که آنان در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۱۴۰ راننده لاری را در شاهراه (D2) متوقت کرده اند. این رانندگان برای ادامه سفر به آلمان، نتیجه آزمایش ویروس کرونا با خود نداشته اند.

بر بنیاد اظهارات سخنگوی پولیس، آنان بازرسی های جدی را به هدف ارزیابی اینکه آیا رانندگان آزمایش های لازم را انجام داده اند یا خیر، روی دست گرفته اند. نباید بیش از ۳۶ ساعت از زمان صدور مدرکی که نشان دهنده نتیجه منفی آزمایش کرونا است، گذشته باشد.

پولیس جمهوری چک با استفاده از دستگاهی که ضربان قلب انسان ها را تشخیص می‌کند، به دنبال مهاجران و پناهجویان پنهان شده در لاری های باربری نیز می‌باشد.

شاهراه (D2) براتیسلاوا، پایتخت سلواکیا را به شهر برنو در جمهوری چک وصل می‌کند. رانندگان می‌توانند از این منطقه سفرشان را به سوی غرب و مرز آلمان ادامه بدهند.

مقام های چک پیش از این ماموریت کنترول خود را در مرز سلواکیا اعمال کردند تا از ازدحام در مرزهای غربی به آلمان جلوگیری کنند.

در اوایل هفته جاری، برلین هم جمهوری چک را از مناطق پرخطر ویروس کرونا اعلام کرد و تفتیش جدی را در مرز با این کشور اعمال نمود. این اقدام تازه آلمان سبب گردید که در منطقه مرزی، ازدحام بیشتر رونما شود.

رانندگان لاری های باربری که از جمهوری چک وارد آلمان می‌شوند، باید ثبت نام آنلاین و آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند که بیشتر از ۴۸ ساعت از آن نگذشته نباشد.

 

در همین زمینه