عملیات نجات پناهجویان توسط گارد ساحلی ایتالیا
عملیات نجات پناهجویان توسط گارد ساحلی ایتالیا

گارد ساحلی ایتالیا روز شنبه اعلام کرد که حدود ۵۰ مهاجر را در نزدیکی لامپیدوسا نجات داده است. به گزارش گارد ساحلی روز جمعه شمار نسبتا زیادی از مهاجران با قایق به این جا رسیدند.

گارد ساحلی ایتالیا (Guardia Costiera) روز شنبه اعلام کرد، مهاجران را که قایق شان در ساحل لامپیدوسا، جزیره سیسیل در جنوب ایتالیا واژگون شده بود، نجات داده اند. در حال حاضر ۴۷ مهاجر نجات یافته اند و جستجوی افراد گمشده  جریان دارد.این قایق در ۱۵ مایلی جنوب لامپیدوسا غرق شده است.

یک قایق گزمه ۴۰ تن و یک قایق دیگر ۷ تن دیگر را نجات دادند. پولیس با هلیکوپتر نیز از هوا در جستجوی مهاجران بوده است. به گزارش گارد ساحلی ایتالیا در روز جمعه (۱۹ فبروری ۲۰۲۰) شمار نسبتا زیادی از مهاجران با قایق به این جا رسیدند.

بر بنیاد اطلاعات وزارت داخله ایتالیا تا به حال بیش از ۲۹۰۰ مهاجر با قایق به ایتالیا آمده اند. در همین دوره زمانی در یک سال قبل از آن شمار مهاجران به ۲۰۶۵ تن می رسید.

در سال گذشته مجموعا حدود ۳۴ هزار و ۱۵۰ مهاجر با قایق به این جا رسیدند که شمار آن ها در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بسیار افزایش یافته بود. در آن زمان حدود ۱۱ هزار و ۴۷۰ تن به ایتالیا آمدند.

 

در همین زمینه