نیرو های دریایی فرانسه سراغ قایق مهاجران در آب های مانش می روند. عکس: برگرفته از صفحه تویتر فرمانده دریای شمال فرانسه
نیرو های دریایی فرانسه سراغ قایق مهاجران در آب های مانش می روند. عکس: برگرفته از صفحه تویتر فرمانده دریای شمال فرانسه

مقامات فرانسوی اعلام کردند که روز دوشنبه فبروری ۶۰ مهاجر را در ساحل پادوکاله در شمال فرانسه نجات دادند. این مهاجران می خواستند از راه کانال مانش خود را به انگلستان برسانند.

به گفته فرمانده دریای شمال فرانسه، نیروهای دریایی این کشور روز دوشنبه ۲۲ فبروری ۶۰ مهاجر را در ساحل پادوکاله نجات دادند.

فرمانده دریای شمال فرانسه در بیانیه ای گفت که نیرو های دریایی روز دوشنبه در اولین عملیات ۲۷ تن را که سوار بر یک قایق بودند در ۱۳ کیلومتری ساحل پادو کاله نجات دادند. این منبع افزود که موتور قایق مهاجران از کار افتاده بود.

به گفته فرمانده شمال فرانسه، نیروهای دریایی این کشور در همان روز ۳۳ تن دیگر را که سوار بر یک قایق بودند در آب های شمال منطقه اسکال نجات دادند.

نیروی دریایی فرانسه افزود که وضعیت سلامتی مهاجران خوب است. این افراد پس ازعملیات نجات و بررسی وضعیت صحی به پلیس مرزی تحویل داده شدند.

با وجود خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، مهاجران هنوز هم می خواهند از فرانسه از طریق کانال مانش به انگلستان بروند. بر اساس آمارهای رسمی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۹۵۰۰ مهاجر تلاش کردند تا از راه کانال مانش خود را به انگلستان برسانند. امسال تاکنون ۳۱۱ تن موفق شدند تا از راه کانال مانش وارد انگلستان شوند.

سال گذشته هفت تن در کانال مانش جان خود را از دست دادند و سه تن دیگر ناپدید شدند.

 

در همین زمینه