آخرین آتش سوزی دریکی از خیمه های اردوگاه کارتیپه در ماه فبروری ۲۰۲۱
عکس: پناهجویان داخل اردوگاه
آخرین آتش سوزی دریکی از خیمه های اردوگاه کارتیپه در ماه فبروری ۲۰۲۱ عکس: پناهجویان داخل اردوگاه

یک زن ۲۶ ساله حامله افغان در جزیره لیسبوس یونان خود را آتش زد. وزارت مهاجرت یونان گفته که این زن مادر دو طفل است و فعلاً از شفاخانه مرخص شده است.

یک زن حامله افغان روز یکشنبه گذشته (۲۱ فبروری ۲۰۲۱) خودش را در یک اردوگاه پناهجویان که در جزیره لیسبوس یونان موقعیت دارد، آتش زد. وزارت مهاجرت یونان گفته است که این زن ۲۶ ساله افغان روز سه شنبه از شفاخانه مرخص شد.

بر اساس اطلاعات داکتران شفاخانه، این زن که هشت ماهه حامله است، بعد از اینکه اطلاع پیدا کرد که درخواست‌اش مبنی به رفتن به آلمان رد شده است، دچار مشکلات روانی شد.

منابعی در وزارت مهاجرت یونان گفته اند که موضوع رد شدن درخواست ادامه سفر این خانم به آلمان یک «سوء تفاهم» بوده است. بنابرین مقامات خواسته اند که این خانم تنها تا زمان تولد طفل اش در یونان بماند. اما این زن حامله موضوع را اشتباه فهمیده و فکرکرده بود که درخواست‌اش کاملاً رد شده است.

آتش سوزی در اردوگاه کاراتیپه در جزیر لیسبوس یونان (اواسط فبروری ۲۰۲۱) عکس: پناهجویان داخل اردوگاه
آتش سوزی در اردوگاه کاراتیپه در جزیر لیسبوس یونان (اواسط فبروری ۲۰۲۱) عکس: پناهجویان داخل اردوگاه

بنا بر اطلاعات پولیس، این زن روز یکشنبه خود و خیمه محل زندگی اش را به آتش کشید. او قبلا دو کودکش را از آن جا خارج کرده بود. شعله‌های آتش از سوی دیگر ساکنان کمپ، پولیس و نیروهای اطفائیه خاموش شد. براساس معلومات پولیس این زن حامله ۲۶ ساله حالا باید به دلیل آتش افروزی در خیمه در برابر سارنوالی پاسخگو باشد.

این اردوگاه موقتی در جزیره لیسبوس یونان با حدود ۶۰۰۰ پناهجو بعد از آتش سوزی ویرانگر در اردوگاه مزدحم موریا ایجاد شده است. ساکنان اردوگاه و فعالان از وضعیت بد آن به ویژه سردی هوا انتقاد می‌کنند.

 

در همین زمینه