عکس آرشیف از پناهجویان زیرسن بدون همراه و بیمار در حال انتقال از یونان به آلمان
عکس آرشیف از پناهجویان زیرسن بدون همراه و بیمار در حال انتقال از یونان به آلمان

یک گروه ۱۰۶ نفری دیگر از پناهجویان از یونان به آلمان انتقال داده شدند. وزارت داخله آلمان گفته است که این پناهجویان اعضای ۲۶ خانواده بوده اند که از سوی حکومت یونان نیازمند حفاظت شناسایی شده اند.

روز چهارشنبه ۱۰۶ پناهجوی دیگر از یونان به آلمان منتقل شدند. چنانچه وزارت داخله آلمان اعلام کرده است، این شمار پناهجوی شامل ۲۶ خانواده می‌باشد. این پناهجویان قبلاً در یونان مستحق حفاظت شناخته شده اند.

بنا بر معلومات وزارت داخله آلمان، از ماه اپریل سال گذشته تا کنون آلمان در مجموع ۲۰۶۰ پناهجو را از یونان پذیرش کرده است.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان بعد از فیصله حکومت فدرال در ماه مارچ ۲۰۲۰ تصمیم گرفت که در چارچوب یک برنامه کمکی اتحادیه اروپا، ۲۴۳ کودک بیمار را با اعضای اصلی خانواده هایشان و ۵۳ کودک زیر سن بدون همراه را از یونان پذیرش کند. با انتقال این پناهجویان، پذیرش این گروه از افراد حالا به پایان رسیده است.

در کنار آن حکومت آلمان به پذیرش دو گروه دیگر از پناهجویان موافقت کرده بود. بعد از آتش سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان، آلمان ۱۵۰ کودک زیر سن بدون همراه از این کمپ را پذیرش کرد. علاوه بر این قرار شده بود که ۱۵۵۳ تن از اعضای خانواده‌های پناهجو که قبلا از سوی مقامات یونان نیازمند حفاظت شناخته شده اند، در آلمان پذیرش شوند.

این خانواده ها در ایالت های بایرن، برلین، هامبورگ، هسن، نیدزاکسن، نوردراین وستفالن، رایلند فالتس، زاکسن و شلسویگ هولشتاین تقسیمات می‌شوند. بر اساس معلومات وزارت داخله، این پناهجویان براساس برنامه‌ای که توسط ایالت‌ها و حکومت فدرال تدوین شده، به ایالت‌ها تقسیمات می‌گردند. در ضمن معیارهایی نیز مانند رابطه فامیلی و نیازمندی های ویژه صحی در نظر گرفته می‌شود.

 

در همین زمینه