اخراج مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان
اخراج مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان

قرار است روز سه شنبه آینده گروه دیگری از پناهجویان افغان از آلمان به کشور شان اخراج شوند. سازمان "پروازول" یک بار دیگر اخراج پناهجویان رد شده به افغانستان را به شدت مورد انتقاد قرار داده و آن را "فاجعه بار" خوانده است.

گونتر بورکهارت، مدیرعامل این سازمان روز شنبه در شهر فرانکفورت گفت: «این غیرقابل تحمل است که وزیران داخله برخی از ایالت های فدرال بدون توجه به شرایط، با بی تفاوتی و بی احساسی اخراج ها را عملی می کنند.»

خبرگزاری کاتولیک نوشته که قرار است روز سه شنبه نهم مارچ ۲۰۲۱ بار دیگر یک گروه پناهجویان افغان از آلمان به کشور درگیر جنگ شان اخراج شوند.

شمار افرادی که قرار است اخراج شوند معلوم نیست و مشخص نگردیده این اخراج از کدام میدان هوایی آلمان صورت می گیرد.

به گفته پروازول اوضاع امنیتی در افغانستان "فاجعه بار" است و هیچ منطقه امنی برای بازگشت پناهجویان رد شده وجود ندارد. علاوه بر این، از آغاز همه گیری ویروس کرونا، خطر شدید ابتلا به این بیماری ساری نیز برای افراد اخراج شده وجود دارد.

اخیرا محکمه قانون اساسی آلمان اخراج یک پناهجوی رد شده افغان را که معتاد به مواد مخدر بود، به خاطر همه گیری ویروس کرونا و وضعیت در کشور مبداء لغو نمود.

آخرین اخراج گروهی پناهجویان رد شده افغان از آلمان به افغانستان در دهم ماه فبروری امسال صورت گرفت. در مجموع از آغاز اخراج های گروهی از آلمان که در اواخر سال ۲۰۱۶ آغاز شد، تاکنون در ۳۶ پرواز ۹۸۹ مرد از آلمان به افغانستان اخراج شده اند.

 

در همین زمینه