اخراج  پناهجویان رد شده افغان از آلمان دوباره از سرگرفته شده است
اخراج پناهجویان رد شده افغان از آلمان دوباره از سرگرفته شده است

به سلسله اخراج‌های پناهجویان رد شده افغان از آلمان، هواپیمای حامل ۲۶ پناهجوی مرد صبح امروز چهارشنبه (۱۰ مارچ ۲۰۲۱) به کابل رسید. این سی و هفتمین دور اخراج های گروهی پناهجویان از آلمان به افغانستان از دسمبر ۲۰۱۶ به این سو است.

مسئولان میدان هوایی بین‌المللی کابل به خبرگزاری آلمان گفته اند که هواپیمای حامل ۲۶ تن از پناهجویان رد شده افغان از آلمان، صبح امروز چهارشنبه، دهم ماه مارچ، به میدان هوایی کابل نشست.

اخراج اخیر پناهجویان از آلمان سی و هفتمین دور اخراج های جمعی از دسمبر ۲۰۱۶ به اینسو می باشد که در مجموع در این پروازها، ۱۰۱۵ پناهجوی افغان توسط ایالت ها و حکومت فدرال آلمان اخراج گردیده و به کابل منتقل شده اند.

سال گذشته جریان اخراج های پناهجویان افغان از آلمان به دلیل پاندمی کرونا برای مدتی توقف یافته بود. اما در ماه دسمبر ۲۰۲۰ روند اخراج ها از سرگرفته شد. از آنزمان تا کنون هر ماه یک هواپیمای حامل پناهجویان رد شده از آلمان به کابل رسیده است.

اخراج پناهجویان رد شده به کشور درگیر جنگ افغانستان از همان آغاز تا اکنون یک مساله مورد اختلاف در آلمان بوده است. با وجود مذاکرات صلح بین الافغانی، حملات طالبان جریان دارد و همه روزه در نقاط مختلف این کشور قربانی می گیرد. در ده سال اخیر بنا بر گزارش ها بیش از ۱۰۰ هزار فرد ملکی در جنگ افغانستان کشته شده اند. به ویژه در این اواخر حملات هدفمند گروه طالبان در کابل پایتخت افغانستان جان شمار زیادی را گرفته اند. علاوه بر این، اقتصاد افغانستان به شدت شکننده و ضعیف بوده و در یکسال اخیر از پیامدهای پاندمی کرونا نیز به شدت متأثر گردیده است.

 

در همین زمینه