تظاهرات مهاجران بدون مدرک در برابر فرمانداری پولیس پاریس. عکس از  Twitter @Adrian_crc
تظاهرات مهاجران بدون مدرک در برابر فرمانداری پولیس پاریس. عکس از Twitter @Adrian_crc

دهها مهاجر بدون مدرک در برابر فرمانداری پولیس پاریس تظاهرات کردند. این مهاجران می‌گویند که تلاش‌های متعدد آن‌ها برای گرفتن وقت ملاقات برای درخواست اقامت، بی نتیجه مانده است.

سارا، یک مادر الجزایری ۲۸ ساله است که حدود ۴ سال پیش به فرانسه آمده است. او به خبرگزاری فرانسه گفت حدود یک سال است که برای گرفتن وقت ملاقات برای درخواست سند اقامت تلاش دارد اما موفق نشده است.

این زن مهاجر که در رشته اداری در دانشگاه تحصیل می‌کند گفت: «می‌گویند درخواست‌های قدیمی را هنوز بررسی نکرده‌اند. مثل این که ما را اصلا نمی بینند. ما فقط می‌خواهیم کار کنیم و کرایه خانه خود را بدهیم.»

تظاهرات اعتراضی مهاجران بدون سند علیه نبود وقت ملاقات در دفاتر پولیس روز جمعه ۱۲ مارچ با حمایت گروهی از سازمان‌های مدافع مهاجران برگزار شده بود.


ژان میشل دلاربر، رئیس سازمان حقوق بشر منطقه سن-سن-دونی در حومه شمال پاریس گفت که گروه سازمان‌های مدافع در سرتاسر فرانسه حدود ۸۰ درخواست را به دادگاه ارائه کرده و خواهان بررسی وضعین مهاجران بدون مدرک شده است: «۲۷ درخواست ما از سوی دادگاه‌ها پذیرفته شد.»

در همین زمینه: فرانسه: اتباع خارجی به دلیل عدم تسهیلات اداری برای کارت اقامه به مشکل مواجه هستند

مهاجران اعتراض کننده در برابر فرمانداری پولیس پاریس شعارهایی را حمل می‌کردند که در یکی از آن‌ها نوشته شده بود: « وقت ملاقات برای همه مهاجران زن و مرد!»

یک مهاجر سنگالی گفت که از اول ماه جنوری برای گرفتن وقت ملاقات تلاش دارد اما تا هنوز موفق نشده است.

انتقاد از اینترنتی شدن درخواست ملاقات

سازمان‌های حامی مهاجران همچنین از روند انترنتی شدن درخواست وقت ملاقات در دفاتر پولیس انتقاد می‌کنند. به گفته کلمانس لرومیه، از سازمان سیماد، این روند «مهاجران را از دید ادارات دور می‌کند.»

الکسی کوربیر، یک نماینده چپ در پارلمان فرانسه گفت که «تعدادی از مهاجران برای وقت ملاقات در بازار سیاه چندین صد یورو می‌پردازند.»

او گفت قرار است در آخر ماه مارچ دو درخواست تجدیدنظرعلیه اینترنتی شدن درخواست ملاقات به دادگاه‌های دو منطقه وال دو مارن و سن-سن-دونی سپرده شود.

در ماه فبروری دادگاه شهر روان تصمیم اینترنتی شدن درخواست ملاقات برای خارجیان را غیرقانونی ارزیابی کرد.

در همین زمینه: فرانسه: پرفکتور ها به خاطر تأخیر در پروسه اداری کارت اقامت برای اتباع خارجی مورد انتقاد قرار گرفت

 

در همین زمینه