یک اسکرین شات از آتش سوزی در قبرستان قایق های مهاجران که روز جمعه به تاریخ ۵ جون رخ داده است
منبع: Screenshot of video on La Sicilia website
یک اسکرین شات از آتش سوزی در قبرستان قایق های مهاجران که روز جمعه به تاریخ ۵ جون رخ داده است منبع: Screenshot of video on La Sicilia website

بر بنیاد اطلاعات سازمان «Alarm Phone» که به تیلفون های اضطراری مهاجران در بحر رسیدگی می کند، ۶۰ مهاجر در برابر ساحل لیبیا جان شان را از دست دادند.

براساس سازمان «Alarm Phone»، یک قایق چوبی که حامل بیش از ۱۰۰ مهاجر بوده، در پی آسیبی که به موتور آن وارد شده بود، آتش گرفته است.

این سازمان اعلام کرد که این حادثه در روز پنجشنبه هفته گذشته رخ داده است. طبق اطلاعات نهادهای لیبیایی و بازماندگان، ۴۵ تن نجات داده شده و جسد ۵ تن را از آب بیرون کشیده اند. براساس گزارش گارد ساحلی لیبیا این قایق سانحه دیده قبل از این واقعه در فاصله ۹ مایلی و در شمال شرق شهر زواره لیبیا موقعیت داشته است.

در آغاز این هفته یلوا یوهانسون، کمیسار امور داخلی اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که از آغاز سال ۲۰۱۴ تا به حال بیش از ۲۱ هزار مهاجر در بحر جانشان را از دست داده اند و یا این که ناپدید شده اند. او گفت، مرگ مهاجران را در بحر نمی شود نادیده گرفت و باید در سطح اروپایی چاره ای اندیشیده شود. 

گارد ساحلی لیبیا بسیاری از مهاجرانی را که سعی می کنند از طریق بحیره مدیترانه به اروپا راه یابند، به این کشور بازمی گرداند.

 

در همین زمینه