خانوادده های پناهجو در حال سوار شده به هواپیمایی که از لسبوس به مقصد هانوفر پرواز کرد.  | Source IOM Greece Twitter feed @IOMGREECE
خانوادده های پناهجو در حال سوار شده به هواپیمایی که از لسبوس به مقصد هانوفر پرواز کرد. | Source IOM Greece Twitter feed @IOMGREECE

هواپیمای حامل ۴۲ خانواده پناهجو که ۱۶۲ تن را شامل می شوند، در میدان هوایی شهر هانوفر به زمین نشست. این پناهجویان از یونان به آلمان منتقل گردیند.

وزارت داخله آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که ۸۵ کودک و نوجوان و ۷۷ بزرگسال در این خانواده های پناهجو شامل هستند.

این افراد قبلا در یونان درخواست پناهندگی شان قبول شده و حفاظت بین المللی دریافت کرده اند.

این خانواده های تازه وارد به آلمان، در ایالت های بایرین، برلین، هامبورگ، هسن، نیدرزاکسن، نوردراین وستفالن، راینلندفالتس، زاکسن انهالت، شلزویگ هولشتاین و تورینگن مسکن گزین می شوند.

براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت داخله فدرال، از ماه اپریل سال ۲۰۲۰ تا کنون دو هزار و ۵۴۲ پناهجو از یونان به آلمان منتقل گردیده اند.

در یک اقدام کمکی اتحادیه اروپا نیز ۵۳ کودک پناهجوی بدون همراه و ۲۴۳ کودک پناهجوی بیمار همراه با خانواده شان از یونان پذیرفته شده اند.

علاوه براین، حکومت فدرال آلمان پس از آتش سوزی در کمپ پناهجویان در جزیره لسبوس اعلام کرد که ۱۵۰ کودک پناهجوی بدون همراه را از اردوگاه سابق موریا می پذیرد.

علاوه براین موارد، یک هزار و ۵۵۳ خانواده پناهجو نیز از اردوگاه ها در جزیره های یونانی به آلمان منتقل می گردند.

 

در همین زمینه