یک مسئول ژاندارم فرانسوی در ساحل آمبلوتوز با دوربین منطقه را نظارت می کند، ١٨جنوری ٢٠١٩. عکس: آسوشیتد پرس
یک مسئول ژاندارم فرانسوی در ساحل آمبلوتوز با دوربین منطقه را نظارت می کند، ١٨جنوری ٢٠١٩. عکس: آسوشیتد پرس

  نیرو های فرانسوی ۸۴ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. مقام های مسئول روز شنبه اعلام کردند که این مهاجران در چهار قایق مختلف به سوی بریتانیای کبیر در حرکت بوده اند. در میان نجات یافته گان چند زن و کودک نیز حضور داشتند.

بر اساس بیانیه پرفکتور مانش و دریای شمال یک کشتی گزمه نیروی دریایی در جریان شب، ۱۱ مهاجر را در ساحل توکه نجات داد. پس از عملیه نجات آن ها به ناحیه بولونی سور مر انتقال داده شدند. کمی دیرتر یک کشتی دیگر ۲۴ مهاجر را از یک قایق دیگر نجات داد که پنج کودک نیز در میان آنها حضور داشتند.

در همان روز نیروهای دریایی فرانسه ۳۰ تن دیگر را که قایق شان در برابر ساحل سانگات به خطر افتاده بود، نجات دادند. یک زن و یک کودک نوزاد نیز در میان نجات یافته گان بودند. 

براساس این اطلاعات، دو زن و دو کودک در میان ۱۹ مهاجری بودند که توسط سازمان «SNSM» نجات داده شدند.

پرفکتور شمال در بیانیه ای گفت: «همه آنها به لطف کارآیی و پاسخگویی نیروهای مسئول ما که روزانه برای اقدامات دولت در دریا و حفاظت از زندگی بشر عمل می کنند ایمن و سالم هستند.»

در همین مورد: کانال مانش; یک قایق حامل ۳۰ مهاجر به گل نشست

بربنیاد اطلاعات مقامات فرانسوی، در سال گذشته بیش از ۹۵۰۰ مهاجر تلاش کردند تا خود را از طریق کانال مانش به انگلستان برسانند که به این ترتیب شمار آن ها از سال ۲۰۱۹ بسیار بیشتر بوده است.

دست کم شش تن از آن ها طی این سفر جان باخته و سه تن دیگر تا به حال مفقود هستند. مسیر کانال مانش به خاطر تراکم کشتی ها، امواج شدید دریا، مه آلود بودن هوا و دمای پایین آب، بسیار خطرناک است. 

 

در همین زمینه

Webpack App