صحنه جنایت در دریسدن / عکس: Roland Halkasch/dpa/picture-alliance
صحنه جنایت در دریسدن / عکس: Roland Halkasch/dpa/picture-alliance

شش ماه پس از حمله مرگبار به دو گردشگر در شهر دریسدن آلمان، محاکمه فرد مظنون در محکمه عالی ایالتی این شهر آغاز شد. یک مهاجر ۲۱ ساله سوریایی متهم است که یکی از این دو گردشگر را به قتل رسانده و دیگری را به شدت زخمی کرده است.

یک نماینده لوی سارنوالی پیش از آغاز محاکمه گفت، از نظر این مرد ۲۱ ساله این دو مرد یک زوج همجنسگرا بوده اند و او می خواست آن ها را به خاطر «گناه سنگینی» که به عقیده او مرتکب شده اند، مجازات کرده و به قتل برساند. این جوان اسلام گرای افراطی از سوریه متهم به قتل، تلاش به قتل و وارد کردن صدمه خطرناک فیزیکی است.

براساس اقامه دعوا، این مرد جوان سال ها است که قصد انجام یک حمله را در آلمان داشته است. اما از آن جایی که قبلا بازداشت شده، نتوانسته این کار را انجام دهد.

براین اساس، این جوان سوریایی به تاریخ ۴ اکتوبر سال ۲۰۲۰ با چاقوهای آشپزخانه که قبلا خریداری کرده بود، یک مرد ۵۵ ساله را از کریفلد به قتل رسانده و یک مرد ۵۳ ساله را از شهر کولن به سختی مجروح کرده است.

مارکو مایر، سارنوال گفت، او این دو تن را به عنوان «نمایندگان یک جامعه لیبرال و باز» ... به صورت تصادفی انتخاب کرده است.

فرد متهم در سال ۲۰۱۵ به عنوان مهاجر به آلمان آمد. او در سال ۲۰۱۸ توسط محکمه عالی ایالتی دریسدن به خاطر تبلیغ برای شبکه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) به حبس محکوم شد. مدت زمان مجازات پس از حمله به ماموران پولیس در زندان افزایش یافت. او در اواخر سپتمبر سال ۲۰۲۰ از زندان آزاد شد. این جوان سوریایی پس از حمله مرگبار به دو مرد گردشگر به تاریخ ۴ اکتوبر ۲۰۲۰، توانست فرار کند، اما حدود سه هفته بعد بازداشت شد.

 

در همین زمینه