آرشیف: مرکز مهاجران در بخارست، پایتخت رومانیا. عکس: حق کاپی محفوظ است.
آرشیف: مرکز مهاجران در بخارست، پایتخت رومانیا. عکس: حق کاپی محفوظ است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی رومانیا، دو گروه از مهاجران افغان در نزدیک ایستگاه خط ریل در شهر تیمیشوارا در غرب رومانیا با هم درگیر شدند که در نتیجه یکی از آنها با ضربات چاقو کشته شده و یک تن دیگر به شدت زخمی گردید.

به گفته یک رسانه محلی این حادثه دوشنبه گذشته در نزدیک ایستگاه قطار ریل در شهر تیمیشوارا افتاق افتاد. گفته می شود یک گروه از مهاجران که قبلاً برای گروه دیگر ناشناخته بود، به گروه دوم حمله کردند.

در ویدیویی که توسط کمره شهر ثبت شده است، مهاجمان را نشان می دهد که با چاقو به دو تن از مهاجران حمله می کنند.

یکی از قربانیان مهاجر٢٧ ساله افغان است که در بیمارستان درگذشت و قربانی دیگر به شدت زخمی شده و در شفاخانه به سر می برد.

یکی از بستگان مقتول که نخواست نامش افشا شود به مهاجرنیوز گفت: « برادرم در شهر تمسوار از چندماهی به اینسو در یک هاستل به سر می برد. با هیچ باندی ارتباط نداشت. او هیچ تقصیری نداشت. بالای او به یکباره گی با چاقو حمله کردند.»

پس از آن، پلیس به محل حادثه رسیده و ٧٠ تن دیگر را بازداشت نمود.

یک منبع محلی دیگر گزارش داد که پلیس جهت تحقیقات ٢٠٠ مهاجر را در این محل مورد بازجویی قرار داد.

تا هنوز هویت مهاجمان مشخصا معلوم نیست اما به گفته یکی از نزدیکان مقتول، این مهاجمان قاچاقبران افغان هستند.

دومنیک فریتز شهردار محلی گفت که این حمله در نزدیک محل زندگی وی رخ داده است. به گقته او دولت مسئله مهاجران را نادیده می گیرد.

او به رسانه ها گفت: «مسئله مهاجرت یک مشکل ملی است و نیاز به راه حل های ملی دارد. برای مدیریت این چالش شهرداری تنها نمی تواند از عهده آن برآید.»

او افزود: «خیابان های تیمیشوارا محل اقامت نیست. من دیشب با وزیر کشور صحبت کردم و بار دیگر خواستم که راه حل هایی برای این مشکلات سیستماتیک را پیدا کند. ما خواستار اخراج کسانی شدیم که در شهر تیمیشوارا آمده اند در حالیکه قبلا در شهر های دیگر بودند. آنها را باید به شهر های قبلی انتقال داد.»

با شروع همه گیری ویروس کرونا، وزارت داخله رومانیا کنترل نیروهای پلیس شهری در سراسر کشور را در دست داشت. این مقامات تنها دو هفته قبل کنترل شهر را به مقامات محلی سپردند. بنابر گزارش ها، پلیس عمدتاً موارد ایمنی عمومی را نادیده می گیرد.

رومانیا یکی از کشور های اروپایی است که مهاجران در آن به گونه موقت به سر می برند. آنها می خواهند از طریق آن به کشور های دیگر اروپایی بپیوندند.

 

در همین زمینه