کشتی نجات «اوشین وایکینگ» روز سه شنبه ٢٧ اپریل ۲۳۶ تن را در برابر سواحل لیبیا نجات داد. عکس: اس او اس مدیترانه
کشتی نجات «اوشین وایکینگ» روز سه شنبه ٢٧ اپریل ۲۳۶ تن را در برابر سواحل لیبیا نجات داد. عکس: اس او اس مدیترانه

کشتی نجات "اوشین وایکینگ" روز سه شنبه در برابر ساحل لیبیا ۲۳۶ مهاجر را نجات داد. مهاجران در دو قایق بادی پرازدحام در راه سفر به سوی اروپا بودند. ۱۱۴ تن از آن ها مهاجران خوردسال و بدون همراه هستند.

اوشین وایکنگ روز سه شنبه ٢٧ اپریل ۲۳۶ مهاجر را در آب های مدیترانه نجات داد.

سازمان امدادی "اس او اس مدیترانه" که کشتی نامبرده را اداره می کند گفت: مهاجران در هنگام عملیه نجات در آن روز در حدود ۵۰ کیلومتر از ساحل غربی لیبیا فاصله داشتند. آن ها از ۱۵ کشور مختلف هستند.

سازمان "اس او اس مدیترانه" به شمار زیاد مهاجران خوردسال و بدون همراه در میان سرنشینان این دو قایق اشاره کرد و گفت که تعدادشان به ۱۱۴ تن می رسد.

براساس گزارش های این سازمان یک قایق بادی در آب های لیبیا و در شمال شرق طرابلس غرق شده است. به گفته این منبع این سانحه چند روز پیش رخ داده است که احتمالا منجر به مرگ تعداد زیادی از مهاجران شده است. به گزارش گروه های امدادگر، سرنشینان آن با وجود تماس های اضطراری نتوانستند نجات داده شوند.

اما به گزارش رسانه های ایتالیایی نهادهای دولتی در لیبیا و آژانس محافظت از مرزهای اتحادیه اروپا، اتهامات مبنی بر این که آن ها به سرعت واکنش نشان نداده اند را رد کردند.

براساس تحقیقات سازمان بین المللی مهاجرت، از آغاز سال روان تا به حال دست کم ۴۵۳ تن طی تلاش برای عبور از بحیره مدیترانه و رسیدن به اروپا جانشان را از دست دادند.

 

 

در همین زمینه