کشتی سی واچ ۴نخستین ماموریت خود را در مدیترانه روز ۱۵ اگست ۲۰۲۰ آغاز کرد.  عکس از سازمان سی واچ
کشتی سی واچ ۴نخستین ماموریت خود را در مدیترانه روز ۱۵ اگست ۲۰۲۰ آغاز کرد. عکس از سازمان سی واچ

سازمان "سی واچ" اعلام کرد که تیم امداد رسانان بعد از جستجوی ۲۴ ساعته، قایق پناهجویان را در آب های مدیترانه مرکزی کشف کرده و سرنشینانش را نجات داده اند. این در حالیست که کشتی نجات "اوشین واکینگ" با ۲۳۶ پناهجوی نجات داده شده به دنبال لنگر انداختن در یک بندر امن است.

مددرسانان سازمان دیده بان دریا یا سی واچ، بیش از ۴۰ نفر را از آب های مدیترانه مرکزی نجات داده اند. خدمه کشتی نجات این سازمان در جریان کمتر از ۲۴ ساعت در منطقه عملیات جستجو و نجات، قایق پناهجویان را کشف کرده و سرنشینان آن را نجات داد. این مهاجران پس از انتقال به کشتی نجات "سی واچ ۴" مراقبت های طبی دریافت کردند.

این کشتی تقریباً یک هفته پیش از بندرگاه شهر بوریانا در اسپانیا فعالیت اش را دوباره آغاز کرد که قبلا به مدت چندین ماه توسط مقامات شهر پالرمو در سیسیلی ایتالیا توقیف شده بود.

در همین حال، کشتی "اوشین وایکینگ" که توسط سازمان اس او اس مدیترانه اداره می شود، با ۲۳۶ مهاجر نجات داده شده به دنبال لنگرانداختن در یک بندر امن است.

این پناهجویان روز سه شنبه در بحیره مدیترانه در برابر ساحل لیبیا از دو قایق بادی پر ازدحام نجات داده شده بودند. به گزارش سازمان اس او اس مدیترانه بیش از ۱۰۰ تن از آن ها کمتر از ۱۸ سال دارند.

 

 

در همین زمینه