آتش سوزی در یکی از اردوگاه های پناهجویان در آلمان (عکس آرشیف)
آتش سوزی در یکی از اردوگاه های پناهجویان در آلمان (عکس آرشیف)

پس از آتش سوزی در یک کمپ پناهجویان که در شهر گودوو واقع در ایالت شلیسویگ هولشتاین آلمان رخ داده، پولیس شنبه شام یکی از ساکنان این کمپ را که ۳۲ سال دارد، به صورت موقت دستگیر کرد.   در این آتش سوزی فقط یک تن به صورت سطحی زخمی شده است.

لوی سارنوالی و پولیس شهر لوبک روز یکشنبه به صورت مشترک اعلام کردند، براساس اطلاعاتی که تا کنون به دست آمده است، وضعیت روحی مردی که به ظن آتش افروزی دستگیر شده است، در زمان وقوع جرم بحرانی بوده است. این آتش سوزی شنبه حدود ساعت ۲۱:۳۰ شب آغاز شده است.  براساس اطلاعات ماموران پولیس، یک مامور اطفائیه در این آتش سوزی زخم های سطحی برداشته است.

به گزارش سارنوالی در زمان وقوع آتش سوزی ۲۱ مهاجر در این کمپ به سر می بردند. در نتیجه این آتش سوزی به مهاجران صدمه ای نرسیده است. این پناهجویان به یک اردوگاه دیگر انتقال داده شدند.

این کمپ به خاطر آتش سوزی به شدت تخریب شده و در حال حاضر امکان سکونت در آن جا وجود ندارد. میزان خسارت مالی وارد آمده به ۳۵۰ هزار یورو می رسد.

ماموران پولیس جنایی در حال جستجو و ثبت آثار جرم هستند. در حال حاضر کمپ نامبرده تحت کنترول نیروهای پولیس است.

علیه یکی از ساکنان این کمپ که ۳۲ سال دارد، به ظن تلاش به قتل و آتش افروزی دستور تعقیب قضایی صادر شده است. فرد مظنون قرار است به تقاضای لوی سارنوالی روز یکشنبه در برابر محکمه حاضر شود.

گفته می شود، او از طریق پیامک (اس ام اس) به ریاست کمپ خبر داده که آتش سوزی به راه انداخته است. افزون براین تا به حال هیچ مدرکی پیدا نشده که ثابت کند آتش سوزی از بیرون و با انگیزه سیاسی انجام شده است.

 

در همین زمینه