آلان کردی کشتی نجات آلمانی در ده ماموریت اش ۹۰۰ انسان را از غرق شدن در بحیره مدیترانه نجات داده است / عکس از:  پیکچر الیانس
آلان کردی کشتی نجات آلمانی در ده ماموریت اش ۹۰۰ انسان را از غرق شدن در بحیره مدیترانه نجات داده است / عکس از: پیکچر الیانس

پس از شش ماه توقیف، کشتی نجات آلمانی "آلان کردی" بعد از ظهر چهارشنبه اجازه خروج از بندر "اولبیا" را به دست آورده و به سمت "ساردینیا" اسپانیا حرکت کرده است. محکمه اداری ایتالیا توقیف کشتی نجات "آلان کردی" را که به دلیل نقص فنی صورت گرفته بود، لغو کرد.

سازمان های امدادی "رگن بورگ" و " چشم دریا" که این کشتی مربوط شان است گفته اند که کشتی "آلان کردی" برای ارزیابی نواقص فنی که از قبل برنامه ریزی شده بود، به یک شرکت کشتی سازی در شهر "بوریانای" انتقال داده می شود.

این کشتی باید هر دو سال یکبار ارزیابی گردد که آیا نیاز به ترمیم دارد یا خیر. در حال حاضر در مورد آینده ماموریت این کشتی بحث ها در سازمان "چشم دریا" (Sea-Eye ) جریان دارد.

 گوردن ایسلر رئیس سازمان "چشم دریا" می گوید که "در حالت عادی، داشتن دو کشتی نجات کاملاً برای ما امکان پذیر است. اما شرایط فعلی نورمال و طبیعی نیست". او در ادامه می گوید که ایتالیا به طور منظم کشتی های نجات را توقیف می کند که منجر به هزینه های اضافی بالا بدون اینکه ماموریت انجام بدهند و زندگی انسان ها را نجات بدهند، می شود.

کشتی نجات "آلان کردی" از ماه دسمبر ۲۰۱۸ در ده مأموریت بیش از ۹۰۰ مهاجر را که از طریق مدیترانه می خواستند خود را به اروپا برسانند، نجات داده است. کشتی جدید سازمان "چشم دریا"، "Sea-Eye 4"، گفته می شود که بسیار بزرگتر و بهتر مجهز گردیده است. قرار است این کشتی اولین ماموریت اش را در روزهای آینده انجام دهد.

 

در همین زمینه