جیو بارنتز کشتی جدید سازمان داکتران بدون مرز است. عکس: صفحه تویتر سازمان داکتران بدون مرز
جیو بارنتز کشتی جدید سازمان داکتران بدون مرز است. عکس: صفحه تویتر سازمان داکتران بدون مرز

سازمان داکتران بدون مرز از فرستادن یک کشتی دیگر به مدیترانه برای نجات پناهجویان در آینده نزدیک خبر داده است. این سازمان همچنان از سیاست های اروپا مبنی بر عدم توجه به وضعیت پناهجویان در بحر، انتقاد کرده است.

سازمان داکتران بدون مرز روز پنجشنبه در شهرهای برلین و امستردام اعلام کرد که یک کشتی را برای نجات پناهجویان و مهاجران به بحیره مدیترانه می‌فرستد. الین فان دیر فیلدن، مسئول بخش نجات دریایی روز پنجشنبه گفت که این تصمیم در"در نتیجه سیاست بی رحمانه اروپا مبنی بر عدم ارائه کمک در دریا گرفته شده است."

گفته می‌شود که تنها در چند ماه سال جاری، بیش از ۵۵۰ نفر در جریان تلاش برای عبور از بحیره مدیترانه، قربانی شده اند.

فان دیر فیلدن افزود که حکومت های اتحادیه اروپا از فعالیت های جستجو و نجات در بحیره مدیترانه، خود را همواره کنار کشیده اند. او نهادهای دولتی را متهم کرد که فعالیت سازمان ها را در دریا به به گونه آگاهانه مانع می‌شوند و حتی در برخی موارد با امدادگران مانند افراد مجرم رفتار می کنند. از دید الین فان دیر فیلدن، این سیاست سبب شده است که "هزاران مرد، زن و کودک در مرزهای جنوبی اروپا غرق شوند."

سازمان داکتران بدون مرز در سال ۲۰۱۵ به فعالیت های نجات خود در بحر آغاز کرد و با گروه های طبی در هفت کشتی فعالیت می‌کند. بر بنیاد معلومات این سازمان، آنان در ۶۸۲ عملیات جستجو و نجات نقش داشته و به بیش از ۸۱ هزار نفر کمک رسانده اند. در ماه اپریل سال ۲۰۲۰، داکتران بدون مرز فعالیت مشترک شان را با کشتی "اوشین وایکنگ" (که متعلق به اس او اس مدیترانه) است، متوقف کردند.

این کشتی تحقیقی (Geo Barents) مجهز با دو عرشه برای نجات است که دارای یک کلینیک، یک اتاق برای معاینات زنانه و یک اتاق نظارت برای هرگونه اقدامات طبی می‌باشد. این کشتی هشتاد متر طول دارد و در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است. بر بنیاد معلومات سازمان داکتران بدون مرز، این کشتی دارای دو قایق بادی نجات است و در حال حاضر، در بندر السوند در ناروی می‌باشد.

 

در همین زمینه

Webpack App