ایستگاه راه‌آهن گاردونور در پاریس. عکس از رویترز
ایستگاه راه‌آهن گاردونور در پاریس. عکس از رویترز

پولیس فرانسه عملیات کنترول در ایستگاه‌های راه‌آهن پاریس و مناطق اطراف آن را تشدید کرده است. مقام‌های فرانسوی می‌گویند این عملیات برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی انجام می‌شود. از آغاز سال ۲۰۲۱ تا کنون ۷۰ مهاجر غیرقانونی در ایستگاه‌های راه‌آهن پاریس و اطراف آن دستگیر شده‌اند.

به گزارش روزنامه لوپاریزین، هفته گذشته گروهی متشکل از ۳۵ پولیس مبارزه با مهاجرت غیرقانونی در عملیات «کنترول شنگن» در ایستگاه‌های راه‌آهن پاریس و منطقه ایل دو فرانس شرکت کردند.

به گفته ژولین ماریون، والی نماینده دولت در امور مهاجرت در منطقه ایل دو فرانس، این عملیات نشان می‌دهد که «مبارزه علیه مهاجرت غیرقانونی یک اولویت محسوب می‌شود و{ به همین دلیل} کنترول‌ها افزایش خواهند یافت.» ژولین ماریون، از آغاز ماه می به عنوان والی نماینده دولت در امور مهاجرت در منطقه ایل دو فرانس به کار آغاز کرده و در نظر دارد موج مهاجرت در این منطقه را تحت کنترول در آورد.

روزنامه لوپاریزین نوشته است که بر مبنای یک تصمیم جدید، ایستگاه‌های اصلی راه‌آهن پاریس و اطراف آن از این به بعد زون بین المللی به شمار می‌روند و مانند فرودگاه‌ها و بنادر دریایی، از سوی پولیس کنترول خواهند شد.

در همین زمینه: فرانسه: دو شبکه قاچاقبران که پول ماهانه پناهجویان را حیف و میل می‌کردند دستگیر شدند

شهر پاریس هفت ایستگاه مرکزی راه‌آهن دارد که از طریق آن روزانه میلیون‌ها نفر، از جمله مهاجران، از کشورهای مختلف اروپایی وارد پایتخت می‌شوند. بیشتر مهاجران تازه وارد به پاریس، در مناطق اطراف ایستگاه گاردونور و گاردولست متمرکز هستند.

به نوشته لوپاریزین، عملیات روز چهارشنبه ۱۲ می، در ایستگاه گاردونور انجام شد که در جریان آن ۱۴۳ تن کنترول و از این میان ۲۳ مهاجر غیرقانونی دستگیر شدند.

از میان افراد دستگیر شده دو تن برای اخراج در بازداشت اداری قرار گرفتند و ۱۲ تن دیگر نیز حکم الزام ترک خاک فرانسه را دریافت کردند. پولیس ۹ فرد را نیز آزاد کرد.

وینسان پروبست، کمیسار مبارزه علیه مهاجرت غیرقانونی گفت: «از آغاز امسال ۱۱۳ عملیات کنترول در ایستگاه گاردونور انجام شده و در جریان آن ۷۰ مهاجر غیرقانونی دستگیر شده‌اند.»

او افزود که روزانه به گونه متوسط ۱۰ تا ۱۵ عملیات کنترول در پاریس و سه منطقه اطراف آن انجام می‌شود.

 

در همین زمینه

Webpack App