انگلستان در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵ کنترول دیجیتال در مرزهایش را اجباری کند. عکس از پیکچر الیانس
انگلستان در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵ کنترول دیجیتال در مرزهایش را اجباری کند. عکس از پیکچر الیانس

انگلستان در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵ درخواست انترنتی (دیجیتالی) برای ورود به این کشور را اجباری کند. مقام‌های انگلیسی می‌خواهند با این اقدام «جلو ورود خارجیان جنایتکار به بریتانیا» را بگیرند.

پریتی پاتل، وزیر داخله انگلستان روز دوشنبه ۲۴ می پیشنهاد کرد افرادی که می‌خواهند بدون ویزا یا اسناد مهاجرت وارد بریتانیا شوند باید اجازه نامه مسافرت از طریق انترنت را ارایه کنند. این پیشنهاد از مدل امریکایی ESTA درخواست دیجیتالی مسافرت نسخه برداری شده است. مقام‌های بریتانیا انتظار دارند که سالانه حدود ۳۰ میلیون درخواست ورود به این کشور را ارایه گردد.

بر بنیاد این پیشنهاد، قرار است اطلاعات مربوط به مهاجرت در انگلستان به روز شوند و مرزهای انگلستان تا سال ۲۰۲۵ با یک سیستم کنترول دیجیتال مجهز گردد.

به گفته پریتی پاتل، هدف اصلی این سیستم کنترول «شمار دقیق افراد در داخل و خارج و آمار کسانی است که می‌خواهند وارد این کشور گردند.»

بیشتر بخوانید: انگلستان طرح مهاجرتی مبتنی بر امتیاز بندی و تخصص حرفه‌ای را معرفی کرد

وزیر داخله گفت که سیستم جدید «زمینه کنترول اتوماتیک افراد هنگام ورود به بریتانیا و جلوگیری از ورود خارجیان جنایتکار به این کشور را فراهم می‌کند.»

چرخش امنیتی که حیثیت جهانی بریتانیا را خدشه دار خواهد کرد

پیشنهاد جدید، چرخش جدی بریتانیا به سوی سیاست امنیتی ای را تائید می‌کند که از مدتهاست از سوی وزیر داخله اعمال می‌شود. در ماه مارچ، پریتی پاتل لایحه‌ای را به پارلمان ارایه کرد که بر اساس آن افرادی که به گونه غیرقانونی وارد این کشور می‌شوند از حقوق مشابه با مهاجران قانونی برخوردار نخواهند بود.

به گونه مثال، مهاجران غیرقانونی که درخواست پناهندگی شان پذیرفته شود تنها محافظت موقت به دست خواهند آورد، بدون آن که همزمان حق اتوماتیک سکونت را به دست بیاروند. یا این که پناهجویان، دوره انتظار برای بررسی درخواست پناهندگی شان را در یک کشور خارجی سپری خواهند کرد.

در همین زمینه: روزنامه بریتانیایی: لندن می‌خواهد که مهاجران را به مناطق فرادریایی بفرستد

پیشنهادات یاد شده از سوی سازمان‌های غیردولتی به گونه جدی مورد انتقاد قرار گرفته است. آنان می‌گویند که این پیشنهادات حیثیت جهانی انگلستان را خدشه دار می‌کند. در همین باره اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در آینده هیچگونه توافق‌های دوجانبه برای اخراج پناهندگان از انگلستان را نخواهد پذیرفت.

پریتی پاتل می‌پذیرد که سیاست‌های مهاجرتی او می‌توانند سختگیرانه به نظر برسند اما در عین حال «باعث نجات زندگی» افراد خواهند شد.

در همین زمینه: ورود به اتحادیه اروپا؛ روند درخواست ویزای آنلاین و ویزای دیجیتال

 

در همین زمینه

Webpack App