یک پست مرزی میان هنگری و صربستان. عکس از رویترز
یک پست مرزی میان هنگری و صربستان. عکس از رویترز

شش مهاجر افغان و پاکستانی از جمله مهاجران زیرسن، در یک لاری در مرز هنگری با رومانیا پیدا شدند. به گفته مقام‌های رومانیایی، این مهاجران قصد داشتند به پولند بروند.

خبرگزاری اجرپرس رومانیا روز ۲۴ می گزارش داد که ۶ مهاجر افغان و پاکستانی ۱۵ تا ۲۱ ساله در یک لاری پیدا شدند. پولیس این لاری را در پوسته کنترول مرزی نادلاک۲ در هنگری تحت بازرسی قرار داد.

به گفته مقام‌های رومانیایی لاری محموله ورقه‌های المونیمی را به پولند انتقال می‌داد و مهاجران در تانکر آن پنهان شده بودند.

مقام‌ها مهاجران را برای بررسی بیشتر به مرکز تحقیق انتقال دادند و در نتیجه معلوم شد که آنان شهروندان افغانستان و پاکستان هستند که در رومانیا پناهندگی داده‌بودند.

پولیس رومانیا در خبرنامه‌ای گفته است که احتمال دارد این مهاجران به دلیل تلاش برای عبور غیرقانونی از مرز تحت تعقیب قرار بگیرند.

شمار زیادی از مهاجران افغان، پاکستانی و بنگله دیشی در رومانیا به سر می‌برند زیرا این کشور یکی از گذرگاه‌های عمده برای مهاجرت به اروپای غربی محسوب می‌شود.

بر اساس یک گزارش سازمان غیردولتی ابتکار جهانی علیه جرایم سازمان یافته، مرزهای رومانیا با هنگری و صربستان یکی از سه منطقه عمده قاچاق مهاجران از کشورهای بالکان به سوی اروپا به شمار می‌رود.

در همین زمینه: رومانیا: در یک حادثه خشونت آمیز یک مهاجر افغان کشته و یک تن زخمی گردید

 

در همین زمینه