(عکس: ارشیف)، این مهاجران زیر یک پل در نزدیکی شهر ونتی میگلیا زندگی می کنند.
(عکس: ارشیف)، این مهاجران زیر یک پل در نزدیکی شهر ونتی میگلیا زندگی می کنند.

وکیل مدافع یک مهاجر در ایتالیا از خودکشی موکلش روز دوشنبه خبر داد. این جوان ۲۳ ساله در اوائل ماه روان از یک حمله بی رحمانه جان سالم به در برده بود، اما اسناد اقامت قانونی نداشت و قرار بود از ایتالیا اخراج شود.

به تاریخ ۹ ماه می، سه مرد در شهر ساحلی ونتیمیگلیا بالای موسا بالده، مهاجر اهل گینه حمله کردند. براساس گزارش ها، او در آن زمان در نزدیکی یک سوپرمارکیت به گدایی مشغول بود. ونتیمیگلیا در نزدیکی مرز ایتالیا با فرانسه موقعیت دارد.

این واقعه مردم ایتالیا را وحشت زده کرد. فلمی از جریان لت و کوب این مرد جوان در اینترنت نشر شد و در شبکه های اجتماعی به گونه گسترده دست به دست گردید.

روز بعد پولیس، مشخصات این افراد را پس از شناسایی ثبت نمود تا آنان را مورد پیگرد قانونی قرار بدهد، اما از بازداشت آن ها صرف نظر کرد. پولیس علیه وبالده نیز وارد عمل شد.

این جوان مهاجر پس از معالجه در شفاخانه و بعد از این که مشخص شد، اسناد اقامت قانونی ندارد، حکم اخراج دریافت کرد و به یک بازداشتگاه در تورین انتقال داده شد.

جیان لوکا ویتاله، وکیل موافع این مرد او به خبرگزاری فرانسه (ای اف پی) گفت: «همه این وقایع در مدت کمتر از ۲۴ ساعت رخ دادند.»

ویتاله در ادامه افزود، جسد بالده که به دلایل نامشخص «طبی» در سلول انفرادی بود، یکشنبه صبح در اتاقش پیدا شد. او افزود که این جوان افریقایی خودکشی کرده بود.

وکیل مدافع بالده اظهار کرد، این مرد که درخواست پناهندگی اش رد شده بود، مدتی بود که در ایتالیا در نزدیکی مرز با فرانسه زندگی می‌کرد و قبلا مدتی را در فرانسه هم سپرده کرده بود.

ویتاله که روز جمعه برای آخرین بار با این جوان مهاجر ملاقات کرده بود، گفت، سعی داشت که راهی برای متوقف کردن حکم اخراج و کمک به او برای ارائه مجدد درخواست پناهندگی پیدا کند. او گفت: «متاسفانه ما وقت کافی برای انجام این کار نداشتیم.»

بیشتر مهاجران افریقایی که در جستجوی یک زندگی بهتر در اتحادیه اروپا هستند، نخست به ایتالیا می‌رسند. بسیاری از آن ها سعی می‌کنند که سفرشان را به کشورهای مرفه تر در شمال اروپا ادامه دهند. 

 

در همین زمینه

Webpack App