بازداشتگاه اخراج در براندنبورگ آلمان، سال ۲۰۱۱
بازداشتگاه اخراج در براندنبورگ آلمان، سال ۲۰۱۱

  سازمان های امدادگر در آلمان خواهان این شدند که بازداشت مهاجران خوردسال در زندان های ویژه مهاجران اخراجی ممنوع اعلام شود. آن ها به همراهی سازمان حامی پناهجویان «پرو ازول» درخواستی را دراین زمینه نشر کرده اند.

سازمان حامی پناهجویان «پرو ازول» روز سه شنبه در فرانکفورت اعلام کرد که از این درخواست حمایت می کند. درخواست ممنوعیت بازداشت مهاجران خوردسال و تغییر قانون در این زمینه برای نخستین بار در ایالت شلیسویگ هولشتاین مطرح شده بود. شورای فدرال (Bundesrat) روز جمعه راجع به این درخواست تصمیم می گیرد. 

گونتر بورکهارت، دبیرکل سازمان «پرو ازول» از حکومت های ایالات آلمان خواست که موافقت شان را با این درخواست اعلام کنند. او گفت، در این صورت پارلمان آلمان فدرال (Bundestag) می تواند تغییر قانون را قبل از فرارسیدن تعطیلات تابستانی به تصویب برساند. بورکهارت افزود، این قانون باید بسیار زودتر از این تغییر داده می شد.

مارتین لینک، دبیرکل شورای مهاجران در شلیسویگ هولشتاین اعلام کرد، مهاجران نباید به قصد اخراج بازداشت شوند. بازداشت خانواده ها و اشخاص خوردسال نیز اصولا غیرقابل قبول است.

شوراهای مهاجران در ایالات آلمان و سازمان پرو ازول با نشر یک بیانیه مشترک خواهان این شدند که بازداشت کودکان و نوجوانان «بدون هیچ گونه استثنایی از نظر قانونی ممنوع اعلام شود».

آن ها در ادامه اعلام کردند، در درخواست تغییر قانون مساله بازداشت مهاجران خوردسال در میدان های هوایی در نظر گرفته نشده است و پاراگرافی در این زمینه باید به قانون اضافه شود.

 

در همین زمینه