یک مرکز واکسیناسیون در شهر لاهور در پاکستان
Photo: Tanvir Shahzad/DW
یک مرکز واکسیناسیون در شهر لاهور در پاکستان Photo: Tanvir Shahzad/DW

نزدیک به سه میلیون مهاجر افغان در پاکستان از واکسین کرونا محروم خواهند ماند. حکومت پاکستان می‌گوید که تا حالا در مورد واکسین کردن مهاجران افغان تصمیمی گرفته نشده است.

حدود ۲.۸ میلیون مهاجر افغان در پاکستان زندگی می‌کنند که بخشی از آن ها یا هیچ مدرکی ندارند و یا تنها مدرک ویژه مهاجرت دارند.

سخنگوی وزارت صحت پاکستان به خبرگزاری آلمان گفته است که هنوز تصمیمی در مورد واکسین کردن مهاجران افغان در این کشور گرفته نشده است.

ثبت نام در برنامه ملی واکسیناسیون در پاکستان با استفاده از شماره شناسنامه صورت می‌گیرد که مهاجران افغان از آن محروم اند.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد به خبرگزاری آلمان گفت که گفتگوها با حکومت پاکستان جریان دارد تا راه حلی برای واکسیناسیون مهاجران افغان پیدا شود.

پاکستان ۲۲۰ میلیون جمعیت دارد و تا حالا تنها ۵.۳ میلیون دوز واکسین در این کشور تزریق شده است. حکومت این کشور تصمیم دارد که تا آخر امسال ۷۰ میلیون نفر را واکسین کند.

سر از روز پنج شنبه این هفته همه شهروندان بالای ۱۹ سال پاکستان می‌توانند برای تزریق واکسین کرونا ثبت نام کنند. در کنار واکسین آسترازنکا بیشتر واکسین چینی در این کشور تزریق می‌شود.

af/pa (dpa)

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله دری)

 

در همین زمینه