عملیات نجات مهاجران در کانال مانش. عکس آرشیف از فرمانداری دریای شمال
عملیات نجات مهاجران در کانال مانش. عکس آرشیف از فرمانداری دریای شمال

محافظان ساحلی فرانسه ۳۴ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. این مهاجران قصد داشتند با وجود خطرات جدی در آب‌های مانش، در کشتی‌های کوچک خود را به انگلستان برسانند.

فرمانداری پولیس مانش و دریای شمال فرانسه روز پنجشنبه ۲۷ می با انتشار خبرنامه‌ای گفت که محافظان ساحلی در عملیاتی جداگانه، ۳۴ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. مهاجران یاد شده تلاش داشتند با کشتی‌های کوچک خود را به انگلستان برسانند اما در دریا با دشواری مواجه شدند.


در اولین عملیات نجات، گزمه‌های دریایی ۶ مهاجر را ار آب‌های ساحلی کاله نجات دادند. این مهاجران سپس به بندر کاله انتقال یافتند.

اندکی بعدتر، محافظان ساحلی اطلاع یافتند که یک کشتی حامل ۲۱ مهاجر در کانال دون در دنکرک با دشواری مواجه شده است. امدادگران این مهاجران، از جمله دو زن ، را نیز به بندر کاله انتقال دادند.

همزمان، محافظان ساحلی ۷ مهاجر دیگر را در شمال غرب منطقه گری-نِه ردیابی کردند و آن‌ها را به بولوین-سور-مر انتقال دادند.

مقام‌های فرانسوی پیوسته هشدار می‌دهند که امواج بلند آب و ترافیک پرازدحام دریایی در کانال مانش خطر جدی برای مهاجرانی به شمار می‌رود که تلاش می‌کنند با کشتی‌های کوچک از کانال عبور کنند.

با وجود این هشدار‌ها، در ماههای اخیر تلاش‌های مهاجران برای رفتن به انگلستان از طریق کانال مانش افزایش یافته است.

به گزارش روزنامه محلی نورلیتورال، از اول جنوری ۲۰۲۱ تا پایان اپریل، ۱۸۵۰ مهاجر توانسته‌اند از کانال مانش عبور کنند. این رقم در همین مدت در سال گذشته از ۱۰۰۰ تن بیشتر نبوده است.

در همین زمینه: فرانسه: ۱۰۶ مهاجر از کانال مانش نجات داده شدند

 

در همین زمینه

Webpack App