(عکس: ارشیف)/پولیس ۴۱ مهاجر را از یک لاری یخچالی پیدا کرد. ۴ نومبر/عکس: picture-alliance/AP/xanthinew/S. Karypidis
(عکس: ارشیف)/پولیس ۴۱ مهاجر را از یک لاری یخچالی پیدا کرد. ۴ نومبر/عکس: picture-alliance/AP/xanthinew/S. Karypidis

راننده یک لاری در ایالت بایرن آلمان با شنیدن صدای کوبیدن به لاری، متوجه شد که دو پناهجو در واسطه نقلیه اش پنهان شده اند. این پناهجویان چند روز بدون دسترسی به آب و نان، محبوس بوده اند. یک تن از این پناهجویان، جوان ۱۶ ساله افغان می‌باشد که برای تسهیل این سفر، مبلغ ۹۰۰۰ یورو به قاچاقبران در صربستان پرداخته است.

پولیس در شهر روزنهایم روز دوشنبه اعلام کرد که راننده ۵۰ ساله بلغاریایی یک لاری در جریان استراحت در یک توقفگاه، متوجه صدای کوبیدن در لاری اش گردید. این مرد بدون وقفه با از طریق تیلفون اضطراری با پولیس تماس گرفت.

مرد راننده پس از رسیدن ماموران پولیس دروازه بخش بارگیری را باز کرد. پس از آن مشخص شد که یک نوجوان ۱۶ ساله افغان و یک پناهجوی ۳۰ ساله پاکستانی در آن جا محبوس بوده اند. سپس هر دو تن به اداره پولیس آلمان فدرال در روزنهایم انتقال یافتند.

به گزارش پولیس، مهاجران به ماموران گفتند که سه روز را بدون غذا سپری کرده اند و هرکدام فقط یک بوتل آب به همراه داشته اند. آن ها گفتند که قاچاقبران در صربستان پس از دریافت پول، امکان ورود آن ها را به بخش بارگیری فراهم کرده اند.

نوجوان افغان گفت که برای آمدن به آلمان ۹ هزار یورو به قاچاقبران پرداخت کرده است. راننده بلغاری لاری گفت، متوجه نشده که این دو مرد به صورت پنهانی سوار بخش بارگیری لاری شده اند.

مهاجر ۳۰ ساله به کمپ مهاجران و مهاجر خوردسال افغان به اداره مسئول نوجوانان (Jugendamt ) تحویل داده شد.

 

در همین زمینه