عکس از آرشیف/ گروهی از پناهجویان در بحیره مدیترانه ناپدید شدند
Photo: Reuters/M.Buccarello
عکس از آرشیف/ گروهی از پناهجویان در بحیره مدیترانه ناپدید شدند Photo: Reuters/M.Buccarello

پس از غرق شدن یک قایق حامل حدود ۹۵ مهاجر در بحیره مدیترانه، دست کم ۲۳ سرنشین آن ناپدید شده اند. مقام های صلیب سرخ در تونس روز پنجشنبه گفتند که دو جسد را پیدا کرده اند.

نیروهای بحری تونس و کارگران یک مرکز تولید نفت، ۷۰ مهاجر را پس از غرق شدن قایق حامل شان، روز سه شنبه از مرگ نجات دادند. این قایق واژگون شده، حدود ۹۵ نفر را حمل می‌کرد. گفته می‌شود که دو جسد از سرنشینان این قایق به دست آمده است.

المنجی سلیم، مسئول دفتر صلیب سرخ در تونس گفته است که در میان افراد نجات یافته، ۳۲ شهروند سودان، ۳۷ اریتریایی و یک مصری حضور دارند.

کسانی که از این سانحه نجات یافته اند، گفته اند که پیش از غرق شدن قایق، در مجموع ۹۵ نفر در آن حضور داشتند.

سلیم افزوده است که سرپناه های مهاجران در منطقه مدنین، با پذیرش حدود ۵۰۰ مهاجری که در چند روز گذشته نجات یافته اند، شاهد "ازدحام بی سابقه" بوده اند.

هزاران مهاجر از تونس و لیبیا با به خطر انداختن جان های شان همه ساله تلاش می کنند که دریای مدیترانه را عبور کنند تا به یک زندگی بهتر برسند. بر بنیاد معلومات سازمان ملل متحد، از ماه جنوری تا اوایل ماه می امسال، بیش از ۵۰۰ نفری که در تلاش برای رسیدن به اروپا بودند، در مسیر بحری مدیترانه جان باخته اند. اغلب این مهاجران سعی می‌کنند که از لیبیا و تونس خود را به ایتالیا برسانند.

 

در همین زمینه