مهاجران زیرسن در پاریس در ماه مارچ ۲۰۱۹.عکس از مهاجر نیوز
مهاجران زیرسن در پاریس در ماه مارچ ۲۰۱۹.عکس از مهاجر نیوز

گروهی از وکیلان فرانسوی از تبلیغات گروههای راست‌گرا در مورد هزینه بالای پذیرایی از مهاجران زیرسن در فرانسه انتقاد کردند و آن را نادرست خواندند. آنان یادآوری کرده‌اند که نوجوانان مهاجر نه تنها خلافکار نیستند بلکه برعکس، برنامه‌های آموزش حرفه‌ای مانند نانوایی یا تخنیک برق را دنبال می‌کنند.

حدود یک صد وکیل فرانسوی هفته گذشته از محتوای نادرست یک برگه تبلیغاتی حزب راست افراطی «تجمع ملی» که در منطقه یِولین، در حومه پاریس توزیع شده است، به دادگاه خبر دادند.

در این برگه تبلیغاتی که در گرماگرم کارزارهای انتخاباتی محلی به مردم توزیع شده، حزب راست افراطی فرانسه، به رهبری مارین لوپن، ادعا کرده است که مهاجران زیرسن «مسئول افزایش بالای ناامنی» هستند و «پذیرایی از هر مهاجر زیرسن سالانه ۴۰ هزار یورو برای منطقه هزینه دارد.»

بیشتر بخوانید: فرانسه: حفاظت از نوجوانان مهاجر، تنها و آسیب دیده

امانوئل داود، یک وکیل فرانسوی، که نسخه‌هایی از این برگه‌ها را به دادستان‌های منطقه ایل دو فرانس فرستاده، به خبرگزاری فرانسه گفت که احزاب راست و راست افراطی با این برگه‌ها، نوجوانان مهاجر را هدف می‌گیرند و واقعیت‌ها را نادرست جلوه می‌دهند.


به گزارش روزنامه لوموند، مهاجران زیرسن و بدون همراه کمتر از ۱۰ درصد از نوجوانانی را تشکیل می‌دهند که اداره خدمات اجتماعی برای اطفال (ASE) مسئولیت سرپرستی از آن‌ها را به عهده دارد. به نوشته روزنامه، رقم هزینه سالانه سرپرستی از یک نوجوان مهاجر سالانه به ۸۳۹۵ یورو می‌رسد و از رقم ادعا شده توسط حزب راست افراطی بسیار فاصله دارد.

امانوئل داود، وکیل فرانسوی گفت که تبلیغات یاد شده «باعث تحریک و ایجاد کینه» علیه مهاجران زیرسن می‌گردد. او تاکید کرد: «دادستان‌ها باید اقدام کنند و نگذارند تبلیغ کینه در اذهان عمومی رواج یابد.»

در همین باره: سازمان‌های خیریه: ملل متحد درباره نقض حقوق مهاجران زیرسن در فرانسه تحقیق کند

دادستان‌های منطقه ایل دو فرانس صلاحیت دارند تا درباره آغاز تحقیقات روی تبلیغات یاد شده تصمیم بگیرند اما از سه دادستان کریتِی، نانتِر و وِرسای، تنها اولی گفته است موضوع را بررسی خواهد کرد.


تبلیغات حزب راست افراطی تجمع ملی علیه مهاجران زیرسن، اظهارات هانری لوروا، یک سناتور حزب راست جمهوریخواهان را به یاد می‌آورد که در ماه می به روزنامه فیگارو گفته بود از ناامنی و هزینه بالای مربوط به مهاجران زیرسن نگران است.

گروهی متشکل از ۳۹ وکیل فرانسوی این اظهارات را در مقاله‌ای در روزنامه لوموند محکوم و اظهار آمادگی کردند که نادرستی‌آن را ثابت کنند.

آنان یادآوری کردند که نوجوانان مهاجر نه تنها خلاف رفتار نیستند بلکه برعکس، برنامه‌های آموزش حرفه‌ای مانند نانوایی یا تخنیک برق را دنبال می‌کنند.

 

در همین زمینه