کامیون حامل مهاجران ویتنامی که اجساد شان را پولیس از کانتینر یخچالی پیدا کرد، اکتوبر ۲۰۱۹. عکس از رویترز
کامیون حامل مهاجران ویتنامی که اجساد شان را پولیس از کانتینر یخچالی پیدا کرد، اکتوبر ۲۰۱۹. عکس از رویترز

پولیس ایتالیا می‌گوید که یک فرد مظنون را در رابطه با مرگ مهاجران ویتنامی در انگلستان، در شهر میلان دستگیر کرده است. اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی در اکتوبر سال ۲۰۱۹ در یک کامیون یخچالی در نزدیکی لندن پیدا شد.

در خبرنامه‌ای که روز شنبه ۱۲ جون از سوی پولیس ایتالیا منتشر شد گفته شده که ستیفن دامیان دارگوس، شهروند رومانیایی به درخواست پولیس بریتانیا در شهر میلان دستگیر شد. این فرد به «عضویت در یک شبکه مهاجرت غیرقانونی» و فراهم کردن کامیون یخچالی برای انتقال مهاجران ویتنامی متهم شده است.

اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی در اکتوبر ۲۰۱۹ در داخل کامیون یخچالی در نزدیکی لندن کشف و در نتیجه بررسی‌ها اعلام شد که خفگی و سرمازدگی شدید دلیل مرگ مهاجران بوده است.

کشف این اجساد موجودیت شبکه‌های بزرگ قاچاق مهاجران غیرقانونی به انگلستان را آشکار ساخت و نشان داد که این شبکه‌ها، روی مهاجرانی سرمایه گذاری می‌کنند که حاضرند با قبول همه خطرات و صرف مبالغ هنگفت، اقدام به مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: کار کردن در سالون زیبایی ناخن در بریتانیا؛ رویایی که شاید به تراژیدی بی‌انجامد

دو عضو شبکه قاچاق مهاجران ویتنامی، یک راننده کامیون ۴۱ ساله از ایرلند شمالی و یک شهروند ۴۳ رومانیایی، به جرم سازماندهی قاچاق مهاجران، در ماه جنوری گذشته به ترتیب به ۲۰ و ۲۷ سال زندان محکوم شدند.

دادگاه یک فرد دیگر را، که هنگام کشف اجساد مهاجران، رانندگی کامیون را به عهده داشت به ۱۳ سال و۴ ماه زندان محکوم کرد.

دادگاه همچنین یک راننده ۲۴ ساله دیگر را که کامیون را به بندر زیبورگ در بلٰژیک رسانده و از وجود مهاجران در داخل کامیون اظهار بی اطلاعی کرده بود، به ۱۸ سال زندان محکوم کرد.

در همین باره: کامیون یخچالی در انگلستان: چهار متهم مرگ مهاجران ویتنامی به ۲۰ تا ۲۷ سال زندان محکوم شدند

 

در همین زمینه

Webpack App