بسیاری از مهاجران در افریقا رویای رسیدن به اروپا را در سر دارند. اما این سفر می تواند طولانی مدت و خطرناک باشد./عکس: Picture Alliance / dpa / AP / J. Moron
بسیاری از مهاجران در افریقا رویای رسیدن به اروپا را در سر دارند. اما این سفر می تواند طولانی مدت و خطرناک باشد./عکس: Picture Alliance / dpa / AP / J. Moron

 موسسه خیریه پروتستانت "دیاکونی" در آلمان از سیاست های مهاجرت اروپا در سال های گذشته به شدت انتقاد کرده و آن را «انزواگرایانه» خواند. افزون براین دیاکونی خواسته است تا باید پذیرش شمار بیشتری از مهاجران «در حد ممکن» امکان پذیر شود و اخراج به مناطق بحران زده مانند افغانستان متوقف شود.

موسسه خیریه پروتستانت "دیاکونی" به مناسبت روز جهانی مهاجرت گفت، «به جای ادغام، سیاست انزواگرایی» به پیش برده شده که مرگ هزاران تن را در بحیره مدیترانه به دنبال داشته است.

این اتحادیه از حکومت آینده آلمان فدرال خواست که برای کاهش سختگیری ها در قبال مهاجران تلاش های بیشتری انجام دهد. از آن جمله الحاق اعضای خانواده به فرد پناهجو در آلمان باید آسان تر شود. افزون براین «مراکز انکر» و سرپناه های دسته جمعی باید بسته شوند تا بتوان روند ادغام را از همان آغاز حمایت کرد. در آلمان اشخاصی که مدرک دولدونگ (اجازه اقامت تحملی یا موقت) دارند، باید یک مدرک موثر اقامت دریافت کنند.

براساس یک نظرخواهی که به سفارش دیاکونی انجام شد، از نظر ۵۸ درصد از شهروندان آلمانی، مهاجرانی که در سال های گذشته به آلمان آمده اند، به خوبی در جامعه ادغام نشده اند. براین اساس فقط حدود یک چهارم یا ۲۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرخواهی می خواهد که آلمان مهاجران بیشتری را قبول کند.

به گزارش کنفرانس اسقف های کاتولیک، در سال گذشته در کلیسای کاتولیک آلمان با وجود محدودیت های کرونا، حدود ۳۵ هزار فرد داوطلب در بخش کمک به مهاجران فعالیت می کردند. افزون براین ۴۴۰۰ تن دیگر به صورت تمام وقت دراین بخش کار می کردند.

حدود ۱۲۴ میلیون یورو از اسقف نشین های کاتولیک به بخش کمک به مهاجران سرازیر شد، ۸۶ میلیون یورو از این مبلغ در بخش پروژه های بین المللی و ۳۸ میلیون یورو برای فعالیت ها در داخل کشور.

اداره فدرال احصائیه آلمان به مناسبت روز جهانی مهاجران، اعلام کرد، شمار پناهجویانی که بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ در آلمان متولد شده اند، به وضوح بیشتر از گذشته بوده است.

در این کشور سالانه به طور متوسط ۲۷ هزار و ۲۰۰ نوزاد به دنیا می آیند که والدینشان مدرک پناهندگی دارند و تعداد آن ها در مقایسه با پنج سال پیش شش برابر شده است.

با وجود کاهش میزان مهاجرت، انتظار این می رود که در سال های بعدی نیز شمار کودکان پناهجو در آلمان افزایش یابد. چرا که بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ شمار زیادی از پناهجویان جوان به آلمان آمدند.

 

 

در همین زمینه

Webpack App