کشتی نجات "Geo Barents" را سازمان داکتران بدون مرز هدایت می کند/ عکس از ANSA - MSF
کشتی نجات "Geo Barents" را سازمان داکتران بدون مرز هدایت می کند/ عکس از ANSA - MSF

سازمان داکتران بدون مرز اعلام کرد، کشتی نجات "Geo Barents" بعد از هفت روز اجازه لنگر انداختن در بندر اگوستا را به دست آورد. در بین ۴۱۰ مهاجر نجات داده شده که دراین کشتی به سر می برند، ۹۱ کودک نیز شامل هستند.

سازمان داکتران بدون مرز روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشتی نجات، هفت روز پس از اولین عملیات اجازه وارد شدن به یک بندر امن را به دست آورده است. اینک ۴۱۰ پناهجوی نجات داده شده می توانند در آگوستا که در سیسیلی ایتالیا موقعیت دارد، از کشتی پیاده شوند.همچنین ۹۱ کودک خردسال و بدون همراه نیز در این کشتی حضور دارند.

 طبق قوانین بین المللی دریایی، عملیات نجات فقط زمانی پایان می یابد که افراد نجات داده شده در بندرگاهی امن پیاده شوند. در همین حال، میشایل برانت، نماینده حزب چپ آلمان در بوندستاگ یا پارلمان این کشور، از اتحادیه اروپا خواست که به مرگ پناهجویان در بحیره مدیترانه پایان دهد. روز چهارشنبه خدمه کشتی نظارتی و غیرنظامی "Nadir" از انجمن "Resyship "، شاهد امتناع نیروهای دولتی مالتا از کمک به ۸۶ مهاجر بودند که در وضعیت اضطراری بوده و شدیدا به کمک نیاز داشته اند. این انجمن گفته است که به جای رعایت قوانین بین المللی، گارد ساحلی لیبیا مطلع شده بود تا این اشخاص را به لیبیا بازگرداند. برانت گفت، با این کار، مالتا به صورت مکرر قوانین بین المللی برای نجات انسان ها در بحر را نقض کرده است.

او در ادامه گفت، تقریباً هر روز سیاست های تحقیرآمیز مقامات اروپایی منجر به مرگ پناهجویان می شود. پروژه «مهاجرین گمشده»، ۶۷۷ مورد مرگ در بحیره مدیترانه مرکزی را در سال ۲۰۲۱ ثبت کرده است که این مقدار بعد از سال ۲۰۱۷ بیشترین رقم را نشان می دهد. برانت گفت: « اتحادیه اروپا باید برای پایان دادن به مرگ انسان ها در مدیترانه هرکاری را که از دستش برمی آید، انجام دهد، در غیر این صورت، بهتر است دیگر از رعایت حقوق بشر صحبت نکند».

 

در همین زمینه

Webpack App