(عکس: ارشیف)/گروهی از مهاجران در زواره، شهری در شمال غرب لیبیا/عکس: EPA/STR
(عکس: ارشیف)/گروهی از مهاجران در زواره، شهری در شمال غرب لیبیا/عکس: EPA/STR

سازمان «سی واچ» یکشنبه شب ۲۷ جون در شبکه اجتماعی تویتر اعلام کرد، گروهی از مهاجران که در بحیره مدیترانه خطر غرق شدن آن ها را تهدید می کرد، به اجبار به لیبیا پس فرستاده شدند.

پیش از این سازمان نامبرده روز یکشنبه از سرگردانی یک قایق با ده ها مهاجر در بحیره مدیترانه خبر داده بود. «سی واچ» گفته بود که قایق نامبرده در آب های مالتا موقعیت دارد و در فاصله ۳۶ مایل دریایی از جزیره ایتالیایی لامپدوزا دیده شده است.

مقام های این سازمان در ادامه اعلام کرده بودند، با هواپیمای «Moonbird» حدود ۱۰۰ مهاجر را که در خطر غرق شدن بودند، رویت کرده اند. براین اساس این مهاجران واسکت نجات بر تن نداشتند. سازمان «سی واچ» از کشورهای ایتالیا و مالتا خواست که این انسان ها را نجات دهند.

در سال روان هزاران مهاجر با قایق به ایتالیا آمده اند. وزارت داخله ایتالیا اعلام کرد که از آغاز سال تا به حال بیش از ۱۹۳۰۰ مهاجر به این کشور رسیده اند.

در سال ۲۰۲۰ که بحران کرونا شیوع یافته بود، نهادهای مسئول از ورود حدود ۶۶۰۰ مهاجر به ایتالیا در همین دوره زمانی خبر داده بودند.

مهاجران پیوسته سعی می کنند از کشورهای لیبیا و تونس و از طریق بخش مرکزی بحیره مدیترانه به اروپا بیایند. طبق اطلاعات سازمان ملل، از آغاز سال ۲۰۲۱ تا به حال حدود ۶۹۰ تن در این بخش از بحر جان باخته اند.

 

در همین زمینه

Webpack App