یک مامور بریتانیایی یک مهاجر را که از کانال مانش عبور کرده، به شهر دوور انتقال می‌دهد. عکس از پیکچر الیانس
یک مامور بریتانیایی یک مهاجر را که از کانال مانش عبور کرده، به شهر دوور انتقال می‌دهد. عکس از پیکچر الیانس

با درنظرداشت افزایش مهاجرت های غیرقانونی از طریق کانال مانش به بریتانیا، این کشور می خواهد مجازات مهاجران و قاچاقبران انسان را تشدید کند.

به اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت داخله بریتانیا اعلام کرده است که حداکثر مجازات برای مهاجران غیرقانونی از شش ماه به چهار سال افزایش داده می شود. این طرح بخشی از پروژه اصلاحاتی سیاست پناهندگی بریتانیا است که قرار است روز سه شنبه به منظور تصویب، به پارلمان این کشور ارائه شود.

در این طرح همچنان افزایش حداکثر مجازات برای قاچاقچیان انسان، که فعلاً ۱۴ سال است، به حبس عمری پیشنهاد شده است.

پریتی پتل، وزیر داخله بریتانیا این طرح ها را «منصفانه، اما جدی» خوانده گفت که بریتانیا آمدن مهاجرین را از راه‌های مطمئن و قانونی، بازهم خیر مقدم خواهد گفت، اما می‌خواهد از سوء‌استفاده از سیستم پناهندگی جلوگیری نماید و علیه موارد آمدن غیر قانونی عمل کند.

از دید وزارت داخله بریتانیا، «خیلی محتمل به نظر می‌رسد، آن‌هایی که با قایق های کوچک به بریتانیا سفر می کنند، از یک کشور امن اتحادیه اروپا می‌آیند که می توانستند در آنجا تقاضای پناهندگی بدهند.»

وزارت داخله بریتانیا افزود که در چنین صورت، بریتانیا از جانب مهاجران به عنوان «هدف مطلوب» انتخاب می‌شود و به این ترتیب آنها کوشش می‌کنند از «راه های غیرقانونی» به این کشور برسند.

دویچه وله دری

 

در همین زمینه