۱۲۳ مهاجر در نزدیک ساحل پادو کاله توسط نیروهای دریایی شمال فرانسه نجات یافتند. جولای ۲۰۲۱
۱۲۳ مهاجر در نزدیک ساحل پادو کاله توسط نیروهای دریایی شمال فرانسه نجات یافتند. جولای ۲۰۲۱

پرفکتور دریای شمال فرانسه اعلام کرد که روز دوشنبه ۱۲۳ مهاجر در ساحل پادو کاله توسط نیروهای دریایی شمال نجات یافتند. آنها می خواستند تا خود را از راه کانال مانش به انگلستان برسانند.

بر اساس بیانیه ای از سوی پرفکتور کاله و دریای شمال فرانسه، روز دوشنبه ۱۲ جولای در حدود ۱۲۳ مهاجر در ساحل پادو کاله توسط نیروهای دریایی کشور نجات یافتند. یکی از این قایق ها ۵۵ نفر از جمله ۱۰ زن و دو کودک را حمل می کرد.

به گفته این منبع، نجات داده شده گان که در وضعیت دشوار در ساحل دریا به سر می بردند، توسط نیروهای دریایی فرانسه از آب به قایق ها انتقال داده شده و سپس در بندر بولونی سور مر فرستاده شدند.

دقایقی پس از آن، ۳۷ تن دیگر، از جمله یک زن در یک قایق مشاهده شد. قایق آنها بنابر تصادم با توده ریگ از کار افتاده و در کنار ساحل دانکرک گیر مانده بود.

در ابتدا نیروهای نجات به آنجا دسترسی پیدا نکردند اما پس از آن یک هلی کوپتر نیروی دریایی فرانسه با "فرودهای پی در پی" مهاجران را از آنجا به ساحل امن انتقال دادند.

این مهاجران پس از انتقال به ساحل و سلامت صحی آنها به پلیس مرزی تحویل داده شدند.

در همان روز نیروهای دریایی ۲۷ مهاجر دیگر را نزدیک به منطقه گراولین در ساحل شمال کشور نجات دادند. سرانجام چهارعملیات نجات دیگرتوسط نیروهای دریایی نزدیک به ساحل سانگت انجام یافت. مهاجران نجات داده شده پس از آن به بندر کاله بازگردانده شدند.

در همین مورد: ۱۸ مهاجر در یک کامیون در بندر دوور انگلستان پیدا شدند

از سوی دیگر سایمون جونز روزنامه نگار انگلیسی در توییتر نوشته است که تقریباً ۳۵٠ مهاجر با ۱۵ قایق در یک روز خود را به انگلستان رساندند. روز قبل، ۲۵۴ نفر قبلاً به انگلستان رسیده بودند.

از اواخر سال ۲٠۱۸ عبور های غیرقانونی مهاجران از راه کانال مانش افزایش یافته است. بر اساس گزارش پرفکتور شمال فرانسه، در سال ۲٠۲٠ بیش از ۹۵٠٠ تلاش عبور از کانال مانش صورت گرفته است.

سال قبل تمام اعضای یک خانواده ایرانی جان شان را در کانال مانش از دست دادند. جسد کودک آنها پس از دو ماه در ساحل کشوری ناروی پیدا شد.

خطر غرق شدن در دریای مانش به دلیل آب و هوای نا مناسب و جریان های شدید چند برابر است. از سوی دیگر مقامات انگلستان نیز شرایط سختی را در کنترل مرزهای انگلستان در درست گرفتند. اما مهاجران باز هم به سفرهای غیر قانونی از طریق کانال مانش ادامه می دهند.

 

در همین زمینه