۲۹ عضو تیم پناهجویان برای شرکت در بازی های المپیک که در توکیو برگزار می شود/منبع: اسکرین شات از Olympics.com به تاریخ ۹ جون سال ۲۰۲۱.
۲۹ عضو تیم پناهجویان برای شرکت در بازی های المپیک که در توکیو برگزار می شود/منبع: اسکرین شات از Olympics.com به تاریخ ۹ جون سال ۲۰۲۱.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) گفت، تیم مهاجران با وجود یک مورد مثبت ابتلا به کرونا برای شرکت در مسابقات المپیک به توکیو سفر خواهد کرد. براین اساس آزمایش کرونای یکی از اعضای این تیم در کمپ آموزشی که در قطر قرار دارد، مثبت بوده است.

به گزارش کمیته بین المللی المپیک، انتظار می رود که ۲۶ ورزشکار، ۱۶ مربی و ۱۰ کارمند حداکثر تا چهارشنبه به جاپان پرواز کنند.

آرام محمود، بازیکن بدمینتون گفت: «خیلی هیجان زده هستم. بالاخره به توکیو می رویم.» او افزود: «شاید برخی فکر کنند که بازی های المپیک با مسابقات دیگر تفاوتی ندارد. اما اینگونه نیست. با وجود وضعیت کنونی، احساس می کنم که از نظر روحی و فیزیکی آماده هستم و می خواهم حداکثر تلاشم را بکنم.»

روز چهارشنبه کمیته بین المللی المپیک گزارش داد که آزمایش کرونای یک فرد کارمند در تیم پناهجویان مثبت بوده است و سفر آن ها به جاپان به تاخیر می افتد. انتظار می رود که فرد مبتلا تا اطلاع ثانوی در قطر بماند.

توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک روز شنبه گفت که هیچ مورد دیگر ابتلا به کرونا وجود ندارد. در حالی که کریستوف دوبی، از مدیران کمیته بین المللی المپیک گفت، تیم پناهجویان نیز باید پس از رسیدن به جاپان، نخست آزمایش های دقیق کرونا را پشت سر بگذارد که توسط نهادهای مسئول دراین کشور انجام می شود.   

دوبی گفت، وقتی که آن ها برای شرکت در بازی های المپیک به این جا بیایند، انتظار می رود که هیچگونه خطری در مورد آن ها وجود نداشته باشد. باخ، رئیس کمیته بین المللی افزود: «هر اقدام لازمی برای اجرای دقیق احکام انجام شده است.» 

 

در همین زمینه