خشونت و فقر به ویرانی افغانستان منجر شده است/عکس: picture-alliance/AP Photo/A. Wali Sarhadi
خشونت و فقر به ویرانی افغانستان منجر شده است/عکس: picture-alliance/AP Photo/A. Wali Sarhadi

وزارت خارجه آلمان برای ادارات که به امور پناهندگی و مهاجرت رسیدگی می کنند، همچنین برای محاکم این کشور گزارش جدیدی را در مورد اوضاع امنیتی افغانستان ارائه کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه در برلین گفت، این گزارش روز پنجشنبه طبق برنامه به پایان رسید و به نهادهای مسئول ارسال شد. او گفت، تصمیم گیری درباره درخواست های پناهندگی و اخراج پناهجویان برپایه چند اصل مختلف انجام می شود که گزارش های پناهندگی یکی از آن ها است.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان در ادامه به جواب خبرنگاران گفت که "گزارش های پناهندگی معمولاً فقط برای استفاده ادارات در نظر گرفته شده اند و به همین دلیل جزئیات این گزارش را نمی توانم ارائه دهم". او افزود: "اما شما (خبرنگاران) می توانید تصور کنید که وضعیت به همین شکل که در حال حاضر است، انعکاس داده شده و تا حد امکان تلاش شده وضعیت افغانستان همانگونه که هست، به تصویر کشیده شود، بدون اینکه بخواهیم آن را بهتر نشان دهیم. اوضاع تا جایی که ممکن بوده، با ذکر همه جزئیات بازتاب داده شده است».

طالبان با خروج نیروهای بین المللی در آغاز ماه می، حملات تهاجمی متعددی را در سراسر افغانستان آغاز کرده اند و مناطق زیادی را تصرف کرده اند. در این میان طالبان بیش از نیمی از ولسوالی های کشور را تحت کنترول خود درآورده اند. ایالات متحده امریکا، آلمان و سایر کشورها روز دوشنبه از طالبان خواستند، حملات تهاجمی شان را متوقف کنند. آن ها گفتند که این حملات به کشته شدن مردم بی گناه ملکی، فرار غیر نظامیان، غارت و آتش سوزی، تخریب زیرساخت های مهم و آسیب رسیدن به شبکه های ارتباطی منجر شده است.

 

در همین زمینه