کشتی آلان کردی. عکس از پی ای پی/فابیان هاینز، سی ای.
کشتی آلان کردی. عکس از پی ای پی/فابیان هاینز، سی ای.

سازمان نجات "چشم دریا" ( Sea-Eye ) کشتی اش «آلان کردی» را به فروش می رساند. این سازمان گفته است که به خاطر توقیف متواتر این کشتی و هزینه های سنگین مجبور به انجام این کار شده است.

 کشتی "آلان کردی" در آینده قرار است برای سازمان ایتالیایی "ریسکیو" زیر نام جدید " ریسکیو پیپل" فعالیت کند. سازمان "چشم دریا" در آینده تنها با کشتی اش "سی آی ۴" به فعالیت اش ادامه می دهد.

گوردن ایسلر، رئیس سازمان "چشم دریا" می گوید که "برای ما این کار یک تصمیم دشوار، اما عقلانی بود». او گفت با مبلغ به دست آمده از فروش این کشتی که بالغ به ۴۰۰ هزار یورو است، مصارف کشتی دیگر این سازمان به نام "سی آی ۴" تمویل خواهد شد. ایسلر در ادامه گفت که توقیف کشتی های نجات ملکی توسط مقامات ایتالیایی، مشکلات مالی سنگینی را برای سازمان "چشم دریا" به بار آورده است.

"کشتی نجات "آلان کردی" برای اولین بار در ماه دسمبر سال ۲۰۱۸ آغاز به فعالیت کرد. در کل، این کشتی در دوازده مأموریت ۹۲۷ نفر را از غرق شدن در آب ها نجات داده است. این کشتی به نام پسر دو ساله سوریایی نامگذاری شد که در آب های مدیترانه غرق شده بود و جسد اش را آب به سواحل ترکیه آورد.

ایسلر گفت: «ما اکنون نام را (آلان کردی) دوباره به خانواده اش واگذار می کنیم. اما ما با این خانواده در آینده نیز ارتباط عمیقی خواهیم داشت.» او در ادامه گفت که تحمل نفرت پراکنی و خصومت در شبکه های اجتماعی برای خانواده آلان کردی آسان نبوده است.

گارد ساحلی ایتالیا کشتی نجات "آلان کردی" را دو بار توقیف کرد. سازمان "چشم دریا"، "بعد از بحث های طولانی و به کمک ابزار قانونی " موفق شد کشتی را دوباره آزاد کند.

ایسلر در ادامه گفت، توقیف کشتی های نجات فقط مانع انجام کار سازمان های خیریه نمی شود، بلکه مبالغ هنگفتی هم باید برای هزینه بندر و وکلای مدافع پرداخت شود.

 

در همین زمینه

Webpack App